61 - 80 av 261
1...345...14 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 9 oktober 2021

Klubbad för

LARA BOHINC, örhängen, Planetaria 12 Drop Studs, sterlingsilver, bergkristaller ca 7,0 mm, höjd 2,7 cm, vikt 7,0 g.

700 kr

Utrop: 550 kr

RING, 18K vitguld, droppslipade safirer ca 3,77 ctv, stl 17,25 mm, vikt 7,1 g.

Utrop: 12 200 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,10 ct ca W/VS, stl 16 mm, vikt 6,3 g, signerad Gardberg.

Utrop: 3 800 kr

RING, 18K roséguld, flerfärgade behandlade safirer ca 2,94 ctv, 50 briljantslipade diamanter ca 0,26 ctv, ca W/P, stl 17,25 mm, vikt 4,6 g.

7 000 kr

Utrop: 7 800 kr

RING, 18K vitguld, smaragdslipad diamant ca 0,90 ct, ca W/VS1, prinsesslipade diamanter ca 0,62 ctv, ca TW-W/VVS-VS*, stl 17,25 mm, vikt 5,0 g, smaragdslipade har mindre nagg på bordsfasetten, en av prinsesserna är SI2.

Utrop: 33 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 82 st briljantslipade diamanter ca 1,74 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, längd 17 cm, vikt 7,8 g, en diamant med naturliga ytdefekter.

Utrop: 24 000 kr

CHOPARD, ring, Happy Diamonds, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,29 ctv, ref. nr. 82/2936-20, serie nr. 3041123, stl 16 mm, vikt 12,9 g, kvitto och certifikat från Engström September 2010, originaletui och kartong.

Utrop: 17 000 kr

ENGELBERT, pinbrosch, sterlingsilver, blomma, Sigurd Persson för Stigbert, Stockholm 1950, mått 36x19 mm, vikt 5,7 g.

Utrop: 550 kr

MICHAELA FREY, armring, 24K guldplätering, emalj, diameter 7,0 cm, vikt 40,6 g.

Utrop: 1 800 kr

RING, 18K vitguld, 22 briljantslipade diamanter ca 0,55 ctv, ca TW-W(G-H)/VS, Hearts On Fire, England, stl 16 mm, vikt 3,5 g, butikscert, 2 diamanter med nagg.

4 900 kr

Utrop: 5 600 kr

RING, 14K vitguld, droppslipad diamant ca 1,04 ct, ca Light Brown/P1, 4 briljanter ca 0,12 ctv, ca W-CR/Si-P, stl 18 mm, vikt 2,9 g, mittsten med nagg och stark fluorescens, ringen är i behov av omrodinering.

Utrop: 7 200 kr

DIAMANT, briljantslipad, 1,01 ct, TW(G)/VS2, HRD certifikat 012180 från 1978, förseglad.

46 000 kr

Utrop: 49 000 kr

OLE LYNGGAARD, trefärgat silke, hänge i 18K guld, 3 rader, justerbar längd upp till 115 cm, påse.

Utrop: 900 kr

MARIA NILSDOTTER, ring, sterlingsilver, klo, stl 18,75 mm, vikt 11,1 g, originaletui och ytterkartong.

1 400 kr

Utrop: 1 100 kr

OLE LYNGGAARD, ring, Winter Frost, 18K vitguld, 63 briljantslipade diamanter 0,31 ctv, TW/VS, Charlotte Lynggaard, stl 16 mm, vikt 4,6 g, originaletui.

OLE LYNGGAARD, design string och berlock, flätat Mokuba silke, oxiderat sterlingsilver, fasetterad onyx, höjd 28 mm, längd 130 cm.

Utrop: 2 700 kr

OLE LYNGGAARD, armband, Sweet Drops, svart läder, Charlotte Lynggaard, stl S, längd 36 cm.

1 500 kr

Utrop: 900 kr

ARMRING, öppningsbar, sterlingsilver, Borås 1995, stl 6,0x6,0 cm, vikt 102,2 g.

1 100 kr

Utrop: 1 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 14 st briljantslipade diamanter ca 0,82 ctv, ca W-TCr/VS, stift, vikt 2,1 g, några diamanter med mindre ytdefekter.

Utrop: 9 200 kr

TENNISARMBAND, 18K guld, 45 briljantslipade diamanter ca 9,00 ctv, ca W-TCa/VVS-VS, längd 18 cm, vikt 14,0 g, två diamanter med skador.

Utrop: 90 000 kr