221 - 240 av 262
1...11121314 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 11 september 2021

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, 18 briljantslipade diamanter ca 0,27 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, diameter 14 mm, vikt 3,0 g, huggies.

5 700 kr

Utrop: 6 200 kr

OLE LYNGGAARD, kedja, silver, ankarlänk, längd 38 cm, vikt 1,7 g.

250 kr

Utrop: 300 kr

Utrop: 8 800 kr

OLE LYNGGAARD, örhängen, 18K guld, Snakes, 8 briljantslipade diamanter ca 0,03 ctv ca TW/VS, vikt 5,2 g, originaletui, ytterkartong och certifikat från 2019.

10 200 kr

Utrop: 11 400 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,70 ct, TW(G)/VS1, GIA report 6212754345, stl 16,5 mm, Gunnar Fahlström, 2016, vikt 6,2 g, originaletui.

CARTIER, armband, Love Bracelet, 18K vitguld, 1993, serienummer K74489, stl 17, vikt 33,2 g, slitage, skruvmejsel, originaletui.

36 000 kr

Utrop: 32 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 51 briljantslipade diamanter ca 7,55 ctv, ca TW-TCr(F-I)/SI-P, längd 18,5 cm, vikt 13,8 g, en del diamanter med nagg.

Utrop: 63 000 kr

TENNISARMBAND, 18K roséguld, 70 briljantslipade diamanter ca 1,94 ctv, ca TW-W/P, längd 18 cm, vikt 8,9 g, enstaka diamanter är skadade.

Utrop: 18 800 kr

TIFFANY & CO, parfymflakong, sterlingsilver, höjd 34 mm, vikt 9,4 g, tygpåse, ask.

1 300 kr

Utrop: 600 kr

GEORG JENSEN, brosch, nr 256, sterlingsilver, design Arno Malinowski, Danmark efter 1945, mått 45 x 35 mm, svenska importstämplar, vikt 15,2 g.

1 100 kr

Utrop: 1 300 kr

GEORG JENSEN, ring, nr 9A, sterlingsilver, Danmark efter 1945, stl 16,5 mm, vikt 5,0 g.

700 kr

Utrop: 350 kr

PETRA SCHOU, brosch, sterlingsilver, Stockholm 2001, diameter 59 mm, vikt 42,2 g, ask.

600 kr

Utrop: 700 kr

LANTZ, collier, stelt, sterlingsilver, Stockholm 1974, innermått10,3 x 10,5 cm, vikt 41,3 g.

Utrop: 700 kr

ALTON, collier, stelt, sterlingsilver, öppningsbart, Falköping 1975, mått 13,5 x 12,2 cm, vikt 34,9 g.

425 kr

Utrop: 350 kr

PENTTI SARPANEVA, collier, silver, Finland, höjd 72 mm, längd på kedjan 62 cm, vikt 36,6 g.

650 kr

Utrop: 500 kr

ENSTENSRING, 14K vitguld, modifierad briljantslipad diamant 0,55 ct, ca TW(F)/SI2, Celebration Fire Diamond certifikat CD20-AHDAZx utfärdat av PGGL i Kanada, stl 16,5 mm, vikt 2,7 g, klarheten är bedömd som SI1 på certifikatet men bedöms av Kaplans som SI2.

Utrop: 11 000 kr

WIWEN NILSSON, ring, sterlingsilver, skadad bergkristall ca 8,7 mm, signerad, Lund 1960, stl 15,25 mm, vikt 4,4 g, storleksändrad, originaletui. (d)

1 200 kr

Utrop: 1 300 kr

ERIK GRANIT, armring, sterlingsilver, bergkristall, öppningsbar, Finland 1973, mått 59 x 52 mm, vikt 36,1 g.

700 kr

Utrop: 350 kr

WALDEMAR ATELJÉ, hänge med kedja, silver, bergkristall, design Stigbert, Skara 1973, höjd 50 mm, längd på kedjan 43 cm, totalvikt 25,5 g, bergkristallen är skadad, kedja ej original.

1 400 kr

Utrop: 350 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, briljanter ca 1,14 ctv, ca W-TCa(H-L)/SI-P, längd 17,5 cm, vikt 5,3 g, något stelt på vissa ställen.