561 - 580 av 1 120
1...282930...56 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 6 juli 2021

Klubbad för

Armring 18K 10,5g Ø63 mm, mönstrad, med kistlås

Zenith, damur, 18K, Ø14 mm, boett.nr: 750A646, manuell, safirglas, längd 14,5 - 15,5 cm, brv 28,2g

Harry Harryan (1895 - 1948), olja på pannå, signerad och daterad "Harryan - 46 ", i ram, 26 x 32 cm. Visas och hämtas hos Sefina Göteborg - Rosenlundsgatan 4

300 kr

Utrop: 1 000 kr

Eric Savolainen-Lundgren (1907 - 2001), olja på duk, "Göteborgs hamn", signerad, ej i ram, 64x45 cm. Visas och hämtas hos Sefina Göteborg - Rosenlundsgatan 4

350 kr

Utrop: 1 000 kr

350 kr

Utrop: 1 000 kr

Svän Grandin (1906 - 1982), olja på pannå, motiv på blommor, signerad och daterad "Grandin 41", ej i ram, 33 x 41 cm. Visas och hämtas hos Sefina Göteborg - Rosenlundsgatan 4

Utrop: 400 kr

Carl Bjerkås (1968 - idag), olja på duk, motiv på Tyskabron i Göteborg, signerad, defekt (lagning), ej i ram, 55 x 65 cm. Visas och hämtas hos Sefina Göteborg - Rosenlundsgatan 4

Utrop: 1 000 kr

Ring 18K 5,2g Ø18, med diamanter, 7 x ca 0,14ct briljanter

6 100 kr

Utrop: 6 000 kr

Kedja Pansar S925 147,4g, längd 51,0 cm, bredd 10 mm, kistlås

Utrop: 1 800 kr

Minnesmynt S900 Ø35mm 23,7g,10 Markkaa, Finland 1917 - 1967, "50-årsjubileum för självständighet"

275 kr

Utrop: 175 kr

Ring S925 29,3g Ø19½, tillverkad i Finland

700 kr

Utrop: 200 kr

Teskedar S830 74,8g, längd 11,8 cm, 6st skedar, med tillhörande etui

Utrop: 500 kr

Skål S830 20,4g, med monogram, tillhörande eutii

Utrop: 125 kr

Rolex, Oyster Perpetual Day-Date, 36 mm, 18K, ref 1803, automat, kronometer, dag/datum, Presidentlänk 18K dolt lås, plexiglas, 'pie-pan' urtavla, box läder, läderfodral med anteckningsbok, ytterkartong. ser.nr: 2824197 ca 1969, brv 124,5g

Armband X-Länk med stav 18K 37,1g, längd 19,0 cm, bredd 9 mm, Gustafsson Evert, 1966, Stockholm

Hänge 21K 4,2g, höjd 3,0 cm, bredd 18 mm

Utrop: 2 200 kr

Armring 21K 28,4g, Ø60 mm, med stenar, kistlås

Utrop: 14 000 kr

Handsmycke 21K 11,7g, längd 19,0 cm, höjd 9,0 cm, Ø23

Utrop: 5 900 kr

Armband 21K 10,6g, längd 20,0 cm, med fem stycken berlocker

Utrop: 5 400 kr

Kedja Singapore 21K 8,4g, längd 51,0 cm, bredd 3 mm

Utrop: 4 200 kr