Avslutad | Pant – Tisdag 6 juli 2021
Zenith, damur, 18K, Ø14 mm, boett.nr: 750A646, manuell, safirglas, längd 14,5 - 15,5 cm, brv 28,2g
Visa varaKonst Övrigt
Harry Harryan (1895 - 1948), olja på pannå, signerad och daterad "Harryan - 46 ", i ram, 26 x 32 cm. Visas och hämtas hos Sefina Göteborg - Rosenlundsgatan 4
Eric Savolainen-Lundgren (1907 - 2001), olja på duk, "Göteborgs hamn", signerad, ej i ram, 64x45 cm. Visas och hämtas hos Sefina Göteborg - Rosenlundsgatan 4
Svän Grandin (1906 - 1982), olja på pannå, motiv på blommor, signerad och daterad "Grandin 41", ej i ram, 33 x 41 cm. Visas och hämtas hos Sefina Göteborg - Rosenlundsgatan 4
Carl Bjerkås (1968 - idag), olja på duk, motiv på Tyskabron i Göteborg, signerad, defekt (lagning), ej i ram, 55 x 65 cm. Visas och hämtas hos Sefina Göteborg - Rosenlundsgatan 4
Minnesmynt S900 Ø35mm 23,7g,10 Markkaa, Finland 1917 - 1967, "50-årsjubileum för självständighet"
Rolex, Oyster Perpetual Day-Date, 36 mm, 18K, ref 1803, automat, kronometer, dag/datum, Presidentlänk 18K dolt lås, plexiglas, 'pie-pan' urtavla, box läder, läderfodral med anteckningsbok, ytterkartong. ser.nr: 2824197 ca 1969, brv 124,5g
Visa varaSmycken Armband
Armband X-Länk med stav 18K 37,1g, längd 19,0 cm, bredd 9 mm, Gustafsson Evert, 1966, Stockholm