Avslutad | Pant – Tisdag 6 juli 2021
Saltkar, silver S925, med lock (saknar sked), William Aitken, Birmingham 1904, höjd 6 cm, 50,6g
Pepparströ, silver S925, England, S Blanckensee & Son Ltd, Chester, defekt - buckla & hål i söm, höjd 10,0 cm, 29,3g
Serveringsbricka, silverpläterad koppar, Ellis-Barker Silver Co, Birmingham, 61 x 38 cm inkl handtag, repor, liten buckla.
Klockor Tudor
Tudor, Prince Oysterdate, Rotor Self-winding, 34 mm, stål, automat, datum, safirglas, vit mönstrad urtavla, ref: 75000, s/n: B551120, med länk viklås, bandfäste nr: 597, ca 1993.
Urtavla, för Rolex Datejust, grått Jubilémönster, arabiskt index vitguld, Ø28 mm, tillv. +Singer+
Omega Seamaster, Railmaster Chronometer, 39 mm, automat Co-Axial cal 2403, 150m/500ft, stål, safirglas, svart urtavla, glasboett, tygband (ej original), ref: 2503.52.00 nr: 81923867 (ca 2007).
Omega, Constellation Automatic, stål, 33,5mm (39 mm), kronometer, ref. ST 168.044, cal. 1001, 70-tal, plexiglas original, datum, borstad silverurtavla något defekt i hörnen samt lysmassa, läderarmband (ej orig.)
Ring 18K vitguld 2,9g Ø19½, med diamanter 3x ca 0,04ct, briljantslipade, Juvel-Magnus, Henån, 1963
Armbandsur, okänd tillverkare, 14K, 23mm, brv 10,8g, manuell, plexiglas, ej band