81 - 100 av 323
1...456...17 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 31 juli 2021

Klubbad för

TENNISARMBAND, 14K vitguld, 72 briljantslipade diamanter ca 3,41 ctv ca W-rR/VS, längd 18 cm, vikt 9,3 g.

Utrop: 34 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 38 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-Cr/SI-P, höjd 30 mm, vikt 12,0 g, stift med clips.

Utrop: 12 400 kr

ARMRING, 18K guld, 4 gammalslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca W-TCa/SI-P, blå safir ca 1,00 ct, Finland 1908, öppningsbar, innermått 5,1x5,7 cm, vikt 24,6 g.

Utrop: 21 000 kr

PÄRLCOLLIER, lås i 18K guld, odlade pärlor, gammslipade diamanter ca 0,40 ctv, emalj, 2-radig, pärlor ca 8-8,3 mm, längd ca 60 cm, vikt 113,0 g, tennlödningar på låset.

3 700 kr

Utrop: 4 100 kr

RING, 18K vitguld, kuddslipad grön zirkon 1,55 ct, 26 briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 4,2 g, zirkonen har slitage på fasettkanter.

Utrop: 10 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 22 briljantslipade diamanter ca 0,58 ctv, ca TW-W/VVS-SI, stift, vikt 2,1 g, mindre nagg på kulett.

Utrop: 9 000 kr

TENNISARMBAND, 18K guld, 84 briljantslipade diamanter ca 1,74 ctv, ca TW-W/VVS-VS, längd 18 cm, vikt 8,3 g.

Utrop: 25 000 kr

RING, 18K vitguld, 25 briljantslipade diamanter ca 0,46 ctv, ca TW-W/VVS-SI, varav mittstenen är 0,18 ct, stl 16+ mm, vikt 2,7 g, enstaka med nagg på kulett.

Utrop: 8 200 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, ca 7 mm, lås i 18K vitguld med odlad pärla och smaragder, längd 88 cm, vikt 54 g, limrester.

Utrop: 1 800 kr

HÄNGE, 18K guld, snidad grön beryll, höjd 36 mm, vikt 9,3 g.

2 200 kr

Utrop: 2 500 kr

COLLIER, 18K guld, 30 briljantslipade diamanter 0,22 ctv, ca W/SI, längd 38,5 cm, vikt 7,2 g

3 000 kr

Utrop: 3 300 kr

HÄNGE 14K guld, droppslipad rökkvarts, vikt 7,9 g, kedja i 18K guld, längd 41 cm, vikt 2,8 g.

Utrop: 2 800 kr

RING, 14K guld, grön beryll, stl 17,5 mm, vikt 4,8 g.

3 200 kr

Utrop: 3 600 kr

DIAMANT, gammalslipad, 1,44 ct, ca TW(G)/SI2-P1, inverterade naturaler på rondisten.

22 500 kr

Utrop: 25 000 kr

CARMOSÉRING, 18K guld/vitguld, safir, 13 äldre briljantslipade diamanter ca 0,52 ctv, ca TW-TCa/VS-SI, Stockholm, stl 17,25+ mm, vikt 3,4 g, slitna fattningar, flera diamanter med nagg och skador, etui.

3 200 kr

Utrop: 3 000 kr

ENSTENSRING, platina, briljantslipad diamant 1,40 ct, W(H)/VS1, GIA inskription på rondisten 5186940481, stl 16,5 mm, vikt 5,3 g.

67 000 kr

Utrop: 74 000 kr

RING, 18K guld, 47 briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 18 mm, vikt 8,5 g, enstaka diamanter har nagg.

Utrop: 7 800 kr

HÄNGE, 18K vitguld, smaragdslipad akvamarin ca 6,00 ct, 54 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-Cr/SI, höjd 31 mm, vikt 5,0 g, akvamarinen har små nagg.

7 500 kr

Utrop: 8 000 kr

Smycken Enstenshänge

ENSTENSHÄNGE, 18K vitguld, kuddslipad diamant 1,01 ct, Fancy Light Yellow/SI1, vikt 0,8 g, diamanten har tjock rondist.

Utrop: 16 600 kr

COLLIER, 18K guld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,29 ctv, ca TW-W/VS, längd 43-45 cm, vikt 2,6 g.

4 400 kr

Utrop: 3 500 kr