61 - 80 av 361
1...345...19 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 17 juni 2021

Klubbad för

ÖRRINGAR, 18K guld, 22 briljantslipade diamanter ca 0,29 ctv, ca W/VS-SI, stift, höjd 15 mm, vikt 2,3 g.

4 300 kr

Utrop: 3 900 kr

RING, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca W/VS-SI, storlek 15,75 mm, vikt 1,3 g.

Utrop: 2 600 kr

ARMBAND, 18K guld, 35 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca W-TCr/VS-SI, längd 18 cm, vikt 1,2 g.

Utrop: 3 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 34 briljantslipade diamanter ca 0,22 ctv, ca W-TCr/VS-SI, stift, mått 6,0 x 6,0 mm, vikt 1,7 g.

Utrop: 3 600 kr

REY URBAN, armring, silver, till viss del oxiderad, inre omkrets ca 18 cm, 1954, vikt 21,4 g.

475 kr

Utrop: 350 kr

PÄRLCOLLIER, odlade något barocka sötvattenspärlor ca 10-12 mm, längd 43 cm, magnetlås i förgylld sterlingsilver, vikt 79,9 g, knutet.

Utrop: 900 kr

CARMOSÉRING, 18K guld, briljant- gammal- och åttkantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-TCa/VS-P, Arvo Andersson, Stockholm 1916, stl 17 mm, vikt 2,3 g, slitna fattningar, flera stenar med skador.

Utrop: 2 800 kr

RING, 18K guld, ovalslipad safir, 14 åttkantslipade diamanter ca 0,14 ctv, stl 17 mm, vikt 4,0 g.

Utrop: 2 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 5 briljantslipade diamanter 0,25 ctv enligt gravyr, ca W/P, Schalins, stl 15,25 mm, vikt 2,6 g.

Utrop: 2 700 kr

RING, 18K guld, prinsess- och åttkantslipade diamanter 0,40 ctv enligt gravyr varav mittstenen ca 0,30 ct, ca TW-W/P, Iduna, stl 16 mm, vikt 5,2 g, mittstenen med mindre skada.

Utrop: 4 500 kr

RING, 18K vitguld, 23 briljantslipade diamanter 0,45 ctv enligt gravyr varav mittstenen ca 0,20 ct, ca TW-W/VS, Schalins, stl 16,5 mm, enstaka diamanter med nagg och skador.

Utrop: 6 700 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 13 briljantslipade diamanter 0,26 ctv enligt gravyr, ca TW-W/VS-P, H Strömdahl, Stockholm, stl 16,75+ mm, vikt 2,3 g.

Utrop: 3 000 kr

HÄNGE/KEDJA, Fardhem, 18K guld, linsformad bergkristall, Odds Guld, Visby, diameter 12 mm, längd 42 cm, vikt 5,0 g.

2 100 kr

Utrop: 2 200 kr

LJUSSTAKAR, silver, Finland, Åbo 1961, höjd 8,5 cm, vikt169,3 g fylld botten.

Utrop: 700 kr

LJUSSTAKAR, silver, Ceson, Göteborg 1988, höjd 9,5 cm, vikt 279,7 g, fylld botten, bucklor.

Utrop: 700 kr

PÄRLHÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, hänge i 14K vitguld, odlad tahitipärla 10,5 mm, cubic zirconia, vikt 3,4 g

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, odlade sötvattenspärlor ca 8,9 mm, 14 briljantslipade diamanter ca 0,045 ctv, ca TW-TCr/SI, höjd 25 mm, vikt 3,1 g, krokar.

2 000 kr

Utrop: 2 000 kr

ENSTENSHÄNGE/KEDJA, 18K roséguld briljantslipad diamant ca 0,16 ctv, ca Cr/VS, längd 43-45,5 cm, vikt 2,8 g.

3 000 kr

Utrop: 2 900 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K roséguld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,042 ctv, ca TW-W/VS-SI, längd 43 cm, vikt 3,0 g.

1 900 kr

Utrop: 2 000 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K roséguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,148 ctv, ca W-TCa/VS-P, längd 43 cm, vikt 3,3 g.

2 000 kr

Utrop: 2 100 kr