121 - 140 av 340
1...678...17 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 17 juli 2021

Klubbad för

CARTIER, ring, Love, 18K vitguld, stl 19,5 mm, vikt 4,0 g, etui, certifikat, gravyr, visst slitage.

Utrop: 5 800 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,27 ct, ca TW/VS, Engelbert, stl 16,75 mm, vikt 1,9 g.

Utrop: 5 800 kr

FRED, ring, Belles rives, 18K guld, krysopras, stl 16,5 mm, vikt 4,3 g, originaletui, ytterkartong.

6 500 kr

Utrop: 6 200 kr

FRED, ring, Belles rives, 18K guld, ametist, stl 16,25 mm, vikt 4,5 g, originaletui, ytterkartong.

6 500 kr

Utrop: 6 200 kr

ENSTENSRING, 18K rodierat guld, briljantslipad diamant ca 1,30 ct, "salt & pepper", stl 18 mm, vikt 3,7 g.

4 400 kr

Utrop: 3 300 kr

BVLGARI, ring, B-zero, 4 band, 18K vitguld, svart emalj, stl 54 (17 mm), vikt 13,9 g.

7 000 kr

Utrop: 7 800 kr

RING, 18K vitguld, 46 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, stl 17,25 mm, vikt 11,0 g.

4 900 kr

Utrop: 5 600 kr

RING, platina, 70 baguetter och trapetser samt 27 briljantslipade diamanter ca 3,12 ctv, ca TW-W/VS, rosett, stl 16,5+ mm, vikt 16,8 g, enstaka med mindre skador samt en briljant med trasig paviljong.

Utrop: 25 000 kr

RING, platina, kuddslipad diamant 0,86 ct, River(E)/VS2, laserinskription 7228407209 samt GIA dossier, 47 briljantslipade diamanter ca 1,22 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 3,7 g, ringskena något skev, några diamanter med mindre skador.

Utrop: 36 000 kr

TENNISARMBAND, 18K svartrodinerat vitguld, 80 briljantslipade diamanter ca 1,12 ctv, ca TW-W/VS, längd 18 cm, vikt 6,2 g.

Utrop: 19 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, 10 safirer ca 0,45 ctv, 10 brljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW-W/VS, höjd 19 mm, vikt 2,0 g, stift.

Utrop: 6 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 20 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW-W/VS-SI, höjd 22 mm, vikt 2,2 g, stift, enstaka diamanter med nagg.

Utrop: 8 200 kr

GEORG JENSEN, ring, Savannah, sterlingsilver, ametist, Torun Bülow-Hübe, stl 59, vikt 4,6 g, etui, ytterkartong.

3 200 kr

Utrop: 2 300 kr

BVLGARI, lillfingerring, 18K guld, stjärnsafir, stl 14,75, vikt 12,1 g, nagg på safiren, etui.

Utrop: 6 800 kr

CARMOSÉÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 ovalslipade akvamariner ca 2,01 ctv, 28 briljantslipade diamanter ca 0,46 ctv, ca TW-TCr/SI-P, stift, mått 11 x 9,0 mm, vikt 2,3 g, enstaka diamanter med skador.

Utrop: 9 800 kr

CARTIER, ring, 18K vitguld, 12 briljantslipade diamanter ca 2,40 ctv, ca River-TW/VVS, refnr 759033, stl 53 (16,75+ mm), vikt 15,3 g, enstaka diamanter med nagg, en diamant utbytt, etui.

Utrop: 68 000 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 54 baguetteslipade diamanter ca 1,66 ctv, ca TW/VS, storlek 16,5+ mm, vikt 3,3 g, enstaka diamant med inneslutning som når ytan.

Utrop: 12 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 briljantslipade diamanter ca 1,40 ctv, ca TW-W(G-H)/SI2-P1, 28 briljantslipade diamanter ca 0,78 ctv, ca W-TCr(H-I)/SI, löstagbara halos ca 11 mm i diameter, stift, vikt 4,6 g, större diamanter med tjocka rondister, modifierade hål i botten av fattningarna.

35 000 kr

Utrop: 38 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 34 briljantslipade diamanter ca 0,62 ctv, ca TW-TCr/P, diameter 6 mm, stift, vikt 1,2 g.

Utrop: 6 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 98 briljant- samt baguetteslipade diamanter ca 0,63 ctv, ca TW-Cr/SI-P, höjd 9 mm, stift, vikt 2,8 g.

Utrop: 7 400 kr