181 - 200 av 340
1...91011...17 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 17 juli 2021

Klubbad för

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 64 st briljantslipade diamanter ca 5,01 ctv, ca TW-W/VVS-VS, längd 18 cm, vikt 8,3 g, enstaka med mindre skador.

46 000 kr

Utrop: 47 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,50 ct, ca TW(F)/P1, 32 briljantslipade diamanter ca 0,29 ctv, ca TW-TCa/SI-P, stl 15,75 mm, vikt 2,7 g, mittstenen har tjock rondist och några sidostenar har nagg.

Utrop: 12 400 kr

TORUN BÛLOW-HÛBE, collier och hängen, silver, natursten och rutilkvarts, höjd 7,5 och 9,5 cm, stl 15x11,5 cm, vikt 87,5 g. (d)

42 000 kr

Utrop: 26 000 kr

TORUN BÛLOW-HÛBE, hänge, silver, natursten, höjd 7 cm, vikt 11,7 g. (d)

8 000 kr

Utrop: 5 500 kr

GEORG JENSEN, collier, nr 106, sterlingsilver, design Nanna Ditzel, längd 39 cm, vikt 126,6 g.

Utrop: 9 000 kr

GEORG JENSEN, collier, nr 5, sterlingsilver, cabochonslipade karneoler, Danmark 1933-44, längd 45 cm, vikt 39,5 g.

Utrop: 5 600 kr

GEORG JENSEN, collier, nr 102, sterlingsilver, Danmark 1933-44, höjd 59 mm, längd 60 cm, vikt 27,9 g.

Utrop: 4 500 kr

GEORG JENSEN, armband, nr 216, sterlingsilver, design Astrid Fog, längd 20 cm, vikt 58,8 g.

Utrop: 5 600 kr

GEORG JENSEN, brosch, nr 279, sterlingsilver, mått 55x43 mm, vikt 12,6 g.

Utrop: 1 400 kr

GEORG JENSEN, brosch, nr 250, sterlingsilver, design Arno Malinowski, mått 39x39 cm, vikt 18,0 g, liten buckla på nålen och ena hörnet.

Utrop: 1 400 kr

GEORG JENSEN, brosch, nr 294, sterlingsilver, design Arno Malinowski, Danmark 1933-44, mått 36x36 mm, vikt 15,5 g.

1 400 kr

Utrop: 1 400 kr

GEORG JENSEN, brosch, nr 316, sterlingsilver, mått 40x20 mm, vikt 7,4 g.

Utrop: 1 400 kr

GEORG JENSEN, ring, nr 59, sterlingsilver, turkos, stl 18,25+ mm, vikt 5,8 g.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

JUST ANDERSEN, collier, nr 680, sterlingsilver, Danmark, stl 11,5x11,5 cm, vikt 69,1 g.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

ÖRRINGAR, 18K guld, 10 åttkantslipade diamanter ca 0,05 ctv, vikt 6,3 g, huggies.

Utrop: 3 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 18 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, vikt 7,2 g, stift, bygel.

3 300 kr

Utrop: 3 800 kr

Smycken Lås

OLE LYNGGAARD, lås, 18K guld, diameter 10,6 mm, vikt 3,0 g, collier med stenkulor ca 10 mm, längd 47 cm, dobbar, originaletui.

3 500 kr

Utrop: 3 900 kr

GEORG JENSEN, örhängen, Daisy, förgyllt sterlingsilver, vit emalj, höjd 11,5 mm, vikt 2,8 g, stift, originaletui.

1 200 kr

Utrop: 550 kr

GEORG JENSEN, collier, Daisy, förgyllt sterlingsilver, vit emalj, längd 42 cm, vikt 30,2 g, originaletui.

3 400 kr

Utrop: 3 300 kr

GEORG JENSEN, ring, nr 46E, sterlingsilver, cabochonslipad onyx, stl 17,25 mm, vikt 18,3 g.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr