81 - 100 av 340
1...456...17 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 24 april 2021

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 26 briljantslipade diamanter ca 0,47 ctv, ca TW-TCr/SI-P, diameter 16 mm, vikt 3,9 g.

Utrop: 5 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 26 briljantslipade diamanter ca 0,17 ctv, ca TW-Cr/SI-P, huggies, höjd 14 mm, vikt 3,5 g.

4 300 kr

Utrop: 4 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 18 briljantslipade diamanter ca 0,47 ctv, ca W/SI-P, diameter 7 mm, stift, vikt 1,5 g.

5 100 kr

Utrop: 3 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 blå safirer ca 1,97 ctv, 36 briljantslipade diamanter ca 0,37 ctv, ca TW-Cr/P, höjd 9 mm, vikt 2,7 g, stift.

6 100 kr

Utrop: 5 100 kr

ÖRRINGAR, 18K guld, 44 briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca TW-W/VVS-VS, diameter 32 mm, flexmodell, vikt 8,1 g.

12 000 kr

Utrop: 13 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 20 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-TCr/SI-P, diameter 14 mm, vikt 1,7 g, stift.

Utrop: 3 300 kr

ÖRRINGAR, 18K guld, 32 briljantslipade diamanter ca 0,59 ctv, ca TW-W/VVS-VS, diameter 26 mm, flexmodell, vikt 7,0 g.

9 600 kr

Utrop: 10 600 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 92 briljantslipade diamanter ca 1,38 ctv, ca TW-TCa/SI-P, längd 18 cm, vikt 6,1 g, några diamanter har nagg.

11 600 kr

Utrop: 13 000 kr

RING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter 0,60 ctv enligt gravyr varav mittstenen ca 0,40 ct, ca TW-W/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 4,5 g.

6 100 kr

Utrop: 6 900 kr

RING, 18K vitguld, safir ca 0,30 ct, 16 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW/VS, stl 16,5 mm, vikt 4,6 g.

Utrop: 5 500 kr

GUSTAF FOLCKER, såsskål med fat, silver, invändigt förgylld, Stockholm 1837, höjd 11,5 cm, diameter 16,5 cm, vikt 619,3 g, mindre bucklor.

Utrop: 4 500 kr

ÖRRINGAR, 18K guld, 32 briljantslipade diamanter ca 0,58 ctv, ca TW-W/VVS-VS, höjd 20 mm, vikt 4,1 g.

8 700 kr

Utrop: 9 500 kr

SKÅL, silver, invändigt förgylld, på fot, Johan Fredrik Björnstedt, Stockholm 1820, höjd 8 cm, diameter 13 cm, vikt 214,3, gravyr, buckla.

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,43 ct ca W/VS, Göteborg, 1972, stl 18,5 mm, vikt 2,4 g, natural på rondisten, litet nagg på kuletten.

Utrop: 6 600 kr

COLLIER, 18K vitguld/guld, ovalslipad gul diamant ca 0,50 ct, ca Fancy Yellow/SI2, briljantslipade gula och vita diamanter ca 0,18 ctv, ca SI-P, behandlade, längd 46 cm, vikt 3,7 g.

Utrop: 15 600 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, delvis rodinerat, odlade pärlor, ca 8,5 - 8,75 mm, briljant -, baguette- och trapetsslipade diamanter ca 0,89 ctv, ca W och Ca/VS-SI, stift, höjd 26 mm, vikt 4,9 g.

6 500 kr

Utrop: 7 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, blå safirer ca 1,54 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,64 ctv, ca Cr-Ca(J-L)/VS-SI, huggies, vikt 3,2 g, några diamanter med mindre nagg.

Utrop: 10 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, 26 briljantslipade diamanter ca 0,17 ctv, ca TW-Cr/SI, diameter 14 mm, vikt 3,4 g.

Utrop: 4 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 26 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-TCr/SI-P, diameter 16 mm, vikt 3,5 g.

5 000 kr

Utrop: 5 400 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 3 blå safirer ca 0,60 ctv, 4 briljantslipade diamanter ca 0,85 ctv, ca TW/VS-SI, stl 18,25 mm, vikt 7,0 g, gravyr, 1 sten lös i sin fattning.

Utrop: 8 900 kr