61 - 80 av 202
1...345...11 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 6 mars 2021

Klubbad för

OMEGA, damur, 19 mm, Cal 620, Serie nr. 23556792, Ref nr. BD 511.0002, Boett nr. 511.002, 14K guld, manuell, plexiglas, läderband, ca 1966.

2 000 kr

Utrop: 1 500 kr

OMEGA, Constellation (OM Swiss Made OM), "C", Chronometer, Cal 682, Serie nr. 27903379, Ref nr. BA 568.011, Boett nr. 568011, damur, 24 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, urtavla i guld, läderband, ca 1968.

6 100 kr

Utrop: 3 800 kr

OMEGA, Seamaster, Jubilee, Serie nr. 54214937, PIC nr. 7910.31.01, Ref nr. BA 196.7500, Boett nr. 196750 MZ, herrur, 32,5 mm, 18K guld, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, urverk ej signerat, bucklor bakboett, böjda bandhorn, läderband, ca 1993,

4 400 kr

Utrop: 3 900 kr

Klockor Eterna

ETERNA, herrur, 32,5 mm, Boett nr. 158.4101.68 S, 18K guld, quartz, safirglas, datum, gravyr, böjda bandhorn, läderband, ca 1997.

3 000 kr

Utrop: 3 200 kr

Klockor Ebel

EBEL, Classic Wave, Mini, Serie nr. 55611890, Ref nr. 1157F11/0225, damur, 24,5 mm, stål/guld, quartz, safirglas, defekt, integrerad originallänk, viklås, ca 2003, box.

2 100 kr

Utrop: 2 000 kr

Klockor Ebel

EBEL, Beluga Manchette Lady, Cal , Serie nr. 42535845, Ref nr. 9057A21/0650, damur, 19 mm, stål, quartz, safirglas, diamanturtavla (4 st. 8/8), defekt, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 50A2/0900, ca 2003, box.

1 900 kr

Utrop: 2 000 kr

Klockor Enicar

ENICAR, Sherpa (T swiss Made T), Cal A-R 1140, Serie nr. 1031328, Boett nr. 140-39-06A / 2342, herrur, 36 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, boett signerad EPSA, läderband, ca 1970.

Utrop: 1 100 kr

ZENITH, XL-Tronic, Cal 50.0 (ESA 9162), Boett nr. 01-0061-500, herrur, 36 mm, stål, stämgaffel, mineralglas, datum (defekt), skadad urtavla/visare, läderband, ca 1975.

950 kr

Utrop: 1 000 kr

Klockor Enicar

ENICAR, Super Quartz, Cal A-R 320, Boett nr. 320-02-01 / 2388, herrur, 35 mm, stål, quartz, plexiglas, dag (svenska), datum, läderband, ca 1975.

1 500 kr

Utrop: 1 100 kr

Klockor Enicar

ENICAR, Super Quartz (T Swiss Made T), Cal A-R 320, Boett nr. 320-01-01 / 2342, herrur, 40 mm, stål, quartz, mineralglas, dag (svenska), datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, ca 1975.

2 100 kr

Utrop: 1 100 kr

Klockor Eterna

ETERNA-MATIC, Kontiki 1958, Chronometer, Cal ETA 2824-2, Verk nr. 952390, Serie nr. 259, Boett nr. 1573.47.10, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, defekt (går ej, akut servicebehov), lös ställaxel, glasbaksida, originallänk (stål), viklås, längd: 165 mm, ca 1996, box (ej kompett), ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 259/999).

2 900 kr

Utrop: 1 000 kr

Klockor Cyma

CYMA, A L Emeraude, Lausanne, fickur, 44 mm, Cal 707, Serie nr. 24393, Boett nr. 7078099 / 117, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, gravyr, ca 1930, etui (Gustaf Nyberg & Eftr. Ur & Optisk affär, Nyköping).

6 300 kr

Utrop: 5 900 kr

Klockor Halda Fickurfabrik

HALDA, fickur, 49,5 mm, Cal V, Serie nr. 2736, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, innerlock i 18K guld, monogram, bucklor, ca 1894, fickurskedja i gulmetall, läderpåse, etui.

10 200 kr

Utrop: 9 500 kr

Klockor Ebel

EBEL, Beluga, Grande Lady, Cal , Serie nr. 43500041, Ref nr. 9090431/9850, damur, 34 mm, stål, quartz, safirglas, pärlemorurtavla med diamanter (8 st. 8/8), defekt, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 5043GD/0902, ca 2003, box, ytterkartong.

1 900 kr

Utrop: 2 000 kr

Klockor Eterna

ETERNA-MATIC, herrur, 34,5 mm, Cal 1422 UD, Serie nr. 4910652, Boett nr. 129 IT / 4554273, stål, automatisk, plexiglas, datum, ca 1962, metallänk ej original.

Utrop: 1 000 kr

OMEGA, Genève (T-Swiss Made-T), Cal 565, Serie nr. 26435990, Ref nr. ST 166.0041, Boett nr. 166.041, herrur, 34,5 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, ca 1968, metallänk ej original.

2 700 kr

Utrop: 1 800 kr

LONGINES, fickur, 47 mm, Cal 18.89.Z ABC, Serie nr. 5677191, Boett nr. 5677191, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, gravyr, bucklor, ca 1937, fickurskedja i gulmetall, etui (Moréns Ur & Guldsmedsaffär, Vansbro), ytterkartong.

5 400 kr

Utrop: 4 900 kr

IWC, damur, 17 mm, Cal 431 (Inca), Serie nr. 1658923, Boett nr. 1719662, 18K guld, manuell, plexiglas, renoverad urtavla, målade visare, läderband, ca 1962, box.

1 600 kr

Utrop: 1 700 kr

TISSOT, Seastar, Cal 28.5R-21, Serie nr. 4142441, Boett nr. 61036-1 (HF), herrur, 33,5 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, läderband, originalspänne i stål, ca 1958.

1 600 kr

Utrop: 1 100 kr

Klockor Ebel

EBEL, Beluga, Manchette Lady, Cal 057, Serie nr. 42556179, Ref nr. 9057A21/16735, damur, 19 mm, stål, quartz, safirglas, diamanturtavla (8 st. 8/8), lackband, viklås, ca 2003, box, ytterkartong.

Utrop: 2 000 kr