381 - 400 av 496
1...192021...25 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 mars 2021

Klubbad för

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca TW-TCr/P, höjd 15 mm, vikt 40 cm, vikt 1,7 g.

Utrop: 3 300 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K roséguld, morganit ca 0,30 ct, briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, ca TW-TCr/P, höjd 14 mm, kedja 44 cm, vikt 2,1 g.

3 000 kr

Utrop: 3 300 kr

HALSKEDJA, 18K guld, venezialänk, karbinlås, balestra, bredd 1,8 mm, längd 60 cm, vikt 17,9 g.

Utrop: 7 200 kr

BROSCH, sterlingsilver, grön och vit paste, ca 24×20 mm, vikt 6,0 g, etui.

425 kr

Utrop: 350 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, opal ca 0,58 ct, briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW-TCr/P, höjd 18 mm, kedja 40 cm, vikt 2,6 g.

Utrop: 5 100 kr

BROSCH, gulmetall, granater, åttaarmad stjärna, ca 36×36 mm, vikt 9,4 g, en sten saknas.

250 kr

Utrop: 300 kr

ARMBAND, förgylld metall, fasetterade granater, längd 18 cm, vikt 15,6 g, trasig säkerhetskedja.

600 kr

Utrop: 300 kr

COLLIER, gulmetall, granater, längd 40 cm, vikt 22,8 g, några stenar har mindre skador.

650 kr

Utrop: 700 kr

BROSCH, förgyllt silver, fasetterade granater, mått ca 4,8 x 4,8 cm, vikt 15,5 g.

275 kr

Utrop: 300 kr

PÄRLCOLLIER, 18K guld, odlade pärlor ca 6,3 mm, längd 59 cm, vikt 27,5 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,23 ct, ca TCa/VS, kedja 40 cm, vikt6,7 g.

Utrop: 4 200 kr

RING, platina, 14 äldre briljant- och åttkantslipade diamanter ca 1,22 ctv, ca W-Cr/VS, Holm & Hallgren, Stockholm 1955, stl ca 14,25 mm, vikt 10,4 g, svaga fattningar, 2 diamanter med nagg på kulett, några diamantermed slitna fastettkanter, skev ringskena.

Utrop: 8 100 kr

HÄNGE, 18K vitguld, 13 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca W-Cr(H-J)/SI-P, höjd 10 mm, vikt 0,3 g, en diamant skadad och några har nagg.

Utrop: 2 800 kr

BROSCH, 18K guld/platina, odlade pärlor, rosenslipade diamanter, mått 3,3 x 1,8 cm, vikt 4,9 g.

1 900 kr

Utrop: 2 100 kr

Smycken Enstenshänge

ENSTENSHÄNGE, 18K guld, briljantslipad diamant ca 1,64 ct, ca W(H)/P3, vikt 1,8 g, diamanten sitter snett i fattningen, har stark fluorescens och är mjölkig samt har skada och nagg.

12 200 kr

Utrop: 3 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 ametister, 4 odlade pärlor, höjd 28 mm, vikt 3,8 g.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

HÄNGE, 18K guld med pärlemor 1,83 ct, 1 briljanter 0,01 ctv W/SI, vikt 1,1 g.

Utrop: 900 kr

COLLIER, förgylld metall, fasetterade granater, längd 43 cm, vikt 27,5 g, en sten saknas.

550 kr

Utrop: 600 kr

ARMBAND, metall, fasetterade granater, längd 18,5 cm, vikt 33,1 g.

475 kr

Utrop: 450 kr

HÄNGE/BROSCH, förgylld metall, fasetterade granater, mått 4,3 x 3,5 cm, öppningsbar medaljong på baksidan, vikt 14,3 g.

300 kr

Utrop: 350 kr