121 - 140 av 528
1...678...27 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 12 december 2020

Klubbad för

RING, 18K vitguld, peridot, 80 briljantslipade diamanter ca 1,20 ctv, ca TW-TCr/SI-P, stl 17 mm, vikt 6,8 g.

Utrop: 11 500 kr

RING, 18K guld, briljant ca 0,70 ct, GrBrY/SI, 22 briljantslipade diamanter ca 0,88 ctv, ca R-TW/VS, stl 19 mm, vikt 16,3 g.

18 000 kr

Utrop: 20 000 kr

RING, 4K guld, färgstenar bl a granat, citrin, ametist, turmalin, stl 18,25 mm, vikt 6,9 g.

3 100 kr

Utrop: 3 400 kr

RING, 14K vitguld, 6 diamanter ca 0,50 ct, ca LBr-FDBr/VS-SI, 37 briljantslipade diamanter 0,22 ctv, ca TW-Cr/SI-P, stl 17,75 mm, vikt 6,0 g.

Utrop: 5 500 kr

RING, 18K vitguld, smaragdslipad tanzanit ca 3,0 ct, 16 briljantslipade diamanter ca 0,48 ctv, ca stl 18,75 mm, vikt 6,8 g.

7 500 kr

Utrop: 8 400 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 20 prinsesslipade diamanter ca 2,80 ctv, ca TW/VVS, stl 18,5 mm, vikt 6,7 g.

18 000 kr

Utrop: 20 000 kr

RING, 18K roséguld, svarta, bruna, bestrålade gula, vit briljantslipade diamanter ca 3,30 ctv, ca P, stl 19 mm, vikt 8,8 g, flera diamanter med inneslutningar som når ytan, naturliga håligheter och nagg.

9 000 kr

Utrop: 10 000 kr

RING, 18K vitguld/guld, granat, 168 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-TCr/SI-P, stl 18,25 mm, vikt 5,5 g, e diamant skadad, några med nagg, svaga fattningar.

Utrop: 10 000 kr

RING, 18K vitguld, 3 ovalslipade blå safirer 4,31 ctv enligt gravyr, briljantslipade diamanter 1,05 ctv enligt gravyr, ca TW-CR/VS-SI, stl 17 mm, vikt 8,1 g.

Utrop: 17 000 kr

RING, 18K vitguld, ovalt slipad rubelit ca 3,50 ct, 40 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-W(G-H)/VS-SI, stl 17 mm, vikt 5,8 g.

Utrop: 14 400 kr

CARMOSÉÖRHÄNGEN, 18K vitguld, ovalslipade rubelliter ca 7,40 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,81 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, clips med stift, vikt 8,1 g.

Utrop: 20 000 kr

RING, 18K vitguld, odlad tahitipärla ca 11,2 mm, 24 briljantslipade diamanter ca 0,30 ct, ca W-Cr(H-J)/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 11,2 g, pärlan går att snurra på.

Utrop: 8 000 kr

GOLFPEG & GRÄSLAGARE, silver, Kultakeskus Oy, Finland, 1994, originaletui (rätt svårt att öppna).

1 200 kr

Utrop: 400 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W(H)/VS, stift, vikt 1,3 g.

3 300 kr

Utrop: 2 200 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,23 ct, ca TCa/VS, kedja 40 cm, vikt6,7 g.

Utrop: 4 600 kr

ARMBAND, sterlingsilver, oxiderat, förgyllt, längd 19 cm, vikt 23,6 g.

Utrop: 2 700 kr

COLLIER, sterlingsilver, oxiderat, förgyllt, handgjort, längd 45 cm, vikt 26 g.

3 900 kr

Utrop: 3 900 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca. 6 mm, lås i 18K guld, 2- radigt, längd 47 cm, knutet, vikt 43,1 g.

2 700 kr

Utrop: 3 000 kr

SOPHIE BY SOPHIE, ring, Lucky, 18K guld, 95 briljantslipade diamanter, ca 0,40 ctv, stl 16,5 mm vikt 2,4 g.

4 300 kr

Utrop: 4 400 kr

SYSKONRING, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter 0,69 ctv enligt gravyr, ca W-TCr/VS-SI, stl 18 mm, vikt 4,0 g, ena diamanter med nagg på kronan.

6 100 kr

Utrop: 6 900 kr