Örhängen ett par vitguld 18K 1g med diamanter 14xca0,001ct
Utrop: 1 000 kr
Halskedja med integrerat hänge Efva Attling S925 90cm 15,9g
Parti guld 21K 20,8g (stämplade 22k men håller ej för de)
Utrop: 11 400 kr
Ring Georg Jensen Fusion roseguld 18K Ø19 6g
Utrop: 5 100 kr
Ring vitguld Georg Jensen Fusion graverad 18K Ø19 6,7g
Utrop: 4 200 kr
Ring vitguld 18K Ø17,5 4,1g graverad med diamanter 1xca0,010ct 10xca0,01ct
Utrop: 3 500 kr
Guldtacka Ögussa Feingold 999,9 24K 5g
Utrop: 3 200 kr
Örhängen ett par creoler 18K 1,4g
Hänge hjärta 18K 1,5cm 0,9g
Utrop: 600 kr
Hänge medaljong 18K 2cm 3,1g
Utrop: 2 200 kr
Fickur Omega 14K boettnummer:7560787, manuell, välbevarad, zon, Ø50 79,4g
Utrop: 6 000 kr
Parti guld 18K 23,3g gravyr
Utrop: 11 200 kr
Servetthållare 1st S800 32,3g
Utrop: 125 kr
Bägare 4st S800 130,8g förgylld och hamrad insida
Utrop: 700 kr
Fickur Omega med läderband, boett 18K graverad
Utrop: 3 600 kr
Fickur S800 nummer:340344 med oädel kedja
Utrop: 75 kr
Fickur Eljo nummer:3099 med oädel kedja
Kaffeskedar 12st "svenska slott" i etui S800 162,7g
Utrop: 850 kr
Dessertsked S830 14,9g 12cm
Bägare 1 st S830 35,8g
Utrop: 200 kr
Tisdag 1 sep 2020