Avslutad | Pant – Tisdag 1 september 2020
Georg Jensen, Nyckelring med kapsylöppnare, Elefant, design Jørgen Møller, i kartong. Visas och hämtas hos Sefina Göteborg - Rosenlundsgatan 4
Karaff, Eva Solo, med grått textilfodral, H: 26,5 cm, 100 cl, originalkartong, till synes oanvänd. Visas och hämtas hos Sefina Göteborg - Rosenlundsgatan 4
Kay Bojesen, figur av trä, Apa, originalkartong, ca 10 cm. Visas och hämtas hos Sefina Göteborg - Rosenlundsgatan 4
Parti Silver, S830, 112,5g; 4st Bägare (en graverad, tre märkt Feltskyting) H: 45 - 50 mm. Visas och hämtas hos Sefina Göteborg - Rosenlundsgatan 4
Målning, Olja på duk, trädgårdslandskap, osignerad, 44 x 37, i ram, katalog från konstnären Mats Wojidkow. Visas och hämtas hos Sefina Göteborg - Rosenlundsgatan 4
Målning, olja på duk, 26 x 24, Signerad Ruth Åkerlind, i ram. Visas och hämtas hos Sefina Göteborg - Rosenlundsgatan 4
Figurin, porslin, Bing & Gröndahl, Dansande Barn, H: ca 22 cm. Visas och hämtas hos Sefina Göteborg - Rosenlundsgatan 4
Figurin, porslin, Bing & Gröndahl, fågel, H: ca 10 cm. Visas och hämtas hos Sefina Göteborg - Rosenlundsgatan 4
Vaser, porslin, 2st Bing & Gröndahl Liljekonvalj H: 14/18 cm, 1st Bing & Gröndahl Julros H: 12 cm. Visas och hämtas hos Sefina Göteborg - Rosenlundsgatan 4
Matta Silkeghom, 248x198cm, Grön-brun-beige, Smuts och fläckar, Visas och hämtas hos Sefina Göteborg - Rosenlundsgatan 4
Visa varaKlockor Certina
CERTINA, Mayfair, 27 mm, automatic, double, plexiglas, baksida märkt Volvo 1927-1977, flexlänk, ur servicebehov.
Mynt & minnesmynt, Silver S400 - S925, 109,1g (finvikt 78,9g); 1x 5kr (1935), 2x 2kr (1947-50), 4x 1kr (1935-49), 1x Minnesmynt Selma Lagerlöf "20 Euro".