Avslutad | Aficionado – Torsdag 13 augusti 2020
ARMBAND, silver, 5 st fattade 2 Mark från Tyskland, 1888-1905, längd ca 21 cm, vikt 79,2 g.
BROSCH, 18K guld / silver, fattat mynt, Riksdaler, 1782, kvalité ca 1 med mindre ytskador, total vikt 36,9 g, myntet hålls på plats av en metallcirkel.
RESVÄSKA, PIERRE CARDIN, vintage, svart, vinrött imitationsläder, 43x34x 20cm, lås med nycklar.
Accessoarer Plånböcker
PASSFODRAL, LOUIS VUITTON, Couverture Passeporte, Damier Ebene, canvas, 13,5x9cm, 3st kontokortsfack, lossnat i en söm.
Accessoarer Plånböcker
PLÅNBOK, THE BRIDGE, brunt läder, 19x10cm, 6 kontokortsfack, mynt, sedel, originalask
SOLGLASÖGON, RAY-BAN, RB 3025, Aviator Large Metal, guldfärgade bågar, bruna glas, etui.
KÄPP, träskaft, handtag i borstad mässing, med Buddahs 4 ansiktenuttryck, längd 93 cm.
VÄSKA, SMYTHSON, clutch/crossbody, svart läder, detaljer i gulmetall, 28x18cm, avtagbar axelrem, dustbag, originalask.
VÄSKA, LOEWE, Goya Reporter, svart mönstrat läder, detaljer i vitmetall, 30x24x7cm, avtagbar axelrem.
MONT BLANC ring, sterlingsilver, stl 18 mm, vikt 7,5 g, originalask medföljer, slitage.
Mynt Utländska mynt
MYNT, silver, Dollar, Morgan, 1882 O, USA, kvalité ca 1+/01, mindre repor, diameter 38 mm, vikt 26,7 g.
Mynt Svenska mynt
MYNT, silver, 2 Kronor, 1900, Oscar II, kvalité ca 1+, diameter 31 mm, vikt 15,0 g.