181 - 200 av 339
1...91011...17 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 juni 2020

Klubbad för

PÄRLCOLLIER, 2-rader, ovala odlade sötvattenspärlor, lås i sterlingsilver, längd 57 cm.

400 kr

Utrop: 450 kr

RING, 18K guld, 3 fasetterade safirer, 2 rosenslipade diamanter av lägre kvalitet, engelska stämplar, stl 16,75 mm, vikt 2,3 g.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, fasetterad Ametist ca 6 mm, stift, vikt 1,2 g.

200 kr

Utrop: 250 kr

SALTSKED, sterlingsilver, fisk, längd 5 cm, vikt 6,1 g.

Utrop: 175 kr

ARMBAND, förgyllt sterlingsilver, cabochonslipade koraller, ställbar längd, vikt 9,3 g.

750 kr

Utrop: 700 kr

RING, oxiderat sterlingsilver, delvis förgyllt, korall, navettslipade peridoter, stl 18 mm, vikt 18,7 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

PÄRLCOLLIER, odlade barocka sötvattenspärlor, doserade ca 12,5-15 mm, knutet, kullås i 9K guld, längd 45 cm.

Utrop: 2 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 18 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW-W/SI-P, höjd 6 mm, stift, vikt 2,0 g.

Utrop: 4 200 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt sterlingsilver, rosa turmaliner, längd 35 mm, vikt 4,1 g, stift, krokar för att fästas längre upp på örat, några turmaliner har nagg.

550 kr

Utrop: 450 kr

ARMBAND, sterlingsilver, droppslipade granater, längd 18-22 cm, vikt 9,6 g.

Utrop: 900 kr

COLLIER, färgad Agat, onyxkulor, lås i sterlingsilver, trädd på vajer, längd 54 cm.

300 kr

Utrop: 350 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 9 mm, knutet, längd 84 cm.

850 kr

Utrop: 950 kr

RING, 18K guld, blå safir ca 0,23 ct, 26 briljantslipade diamanter ca 0,52 ctv, ca TW-TCr/SI-P, stl 16,75 mm, vikt 3,2 g.

Utrop: 6 800 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, trekantslipad agat i vitt och brunt, stift, längd 6 cm, vikt 10,8 g.

200 kr

Utrop: 250 kr

RING, 18K vitguld, 31 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW-Cr/SI-P, stl 17 mm, vikt 1,8 g.

Utrop: 5 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, 32 briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca TW-TCr/SI-P, sjöstjärnor, diameter 10 mm, stift, vikt 1,6 g.

Utrop: 3 300 kr

CARMOSÉRING, 18K guld, 11 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW-TCr/P, stl 16,25 mm, vikt 2,4 g, nagg på kulett.

Utrop: 5 800 kr

ÖRHÄNGEN, oxiderat sterlingsilver, delvis förgyllt, opaler, tsavoriter, höjd 6,8 cm, vikt 13,8 g, stift med clips.

650 kr

Utrop: 550 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 50 briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, ca TW-W/SI-P, droppformade odlade sötvattenspärlor, stift, vikt 4,0 g.

4 200 kr

Utrop: 4 600 kr

Smycken Safirring

SAFIRRING, 18K vitguld, 3 blå safirer ca 0,25 ctv, 2 briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, ca TCr/P, stl 17,5 mm, vikt 2,4 g.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr