Avslutad | Pant – Tisdag 24 mars 2020
Ring Platina P900 7,9g Ø16¾ med diamanter 1xca3,25ct Cape/P skada/cavity (sten något lös), två baguettslipade W/VS-P totalt ca0,36ct
Eterna armbandsur 18K, 16,1g 22mm, datum, quartz, går ej, graverad, bucklig boett, armband X-länk 18K
Rolex, Oyster Perpetual Date, Yacht-Master, 28mm, armbandsur, refnr 169622, snr Y255292, safirglas, stål, datum, automat, länk i stål, med extra länkbit, ett stift saknas, ca 2002
Örhängen Strömdahls 18K 11g med diamanter 68xca0,03ct, totalt ca2,10ct TW/VS enligt Kaplans, i originaletui
Cartier must de Cartier S925, armbandsur, med förgyllning delvis bortnött, Vermeil Tank Argent, quartz, 28x23mm, boettnr 67874/681006, naggad i glas, läderarmband ej original, med box