81 - 100 av 217
1...456...11 Gå till

Avslutad | Valentin – Lördag 8 februari 2020

Klubbad för

ARMBAND, förgyllt sterlingsilver, droppslipade rubelliter, justerbar längd 20-23 cm, vikt 12,3 g.

Utrop: 900 kr

ARMBAND, sterlingsilver, ovalslipade peridoter, längd 18 cm, vikt 14,2 g.

Utrop: 900 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, hjärta, briljantslipade diamanter ca 1,05 ctv, ca TW-TCr/ VS-SI, höjd 2,5 cm, längd 40 cm, vikt 5,9 g.

6 200 kr

Utrop: 7 100 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, platina, briljantslipade diamanter ca 0,46 ctv, ca TW-W/VS-SI, stift, vikt 1,4 g.

5 600 kr

Utrop: 4 800 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 14K guld, 2 odlade tahitipärlor ca 14,2 mm, vikt 8,4 g, stift, stopp i gummi.

Utrop: 2 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,63 ctv, ca TW-TCr/ SI-P, höjd 7 cm, vikt 6,7 g, stift.

Utrop: 19 000 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,77 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 18 mm, vikt 3,5 g, sliten fattning.

6 000 kr

Utrop: 6 600 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, hjärtslipad diamant 0,43 ct, ca W(H)/VS, stl 18,5 mm, vikt 3,0 g, större nagg/skada på rondist som går upp mot kronan, inverterad natural i anslutning till nagget.

Utrop: 5 000 kr

RING, 18K vitguld, 19 briljantslipade diamanter 0,76 ctv enligt gravyr, ca TW-W(F-H)/VS-P, stl 15,75 mm, vikt 2,5 g.

7 800 kr

Utrop: 8 400 kr

RING, 18K guld, emalj, smaragder ca 0,94 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,07 ctv, ca T/P, stl 17,5 mm, vikt 5,2 g, smaragder med inneslutningar som når ytan, en smaragd med nagg invid bordet.

Utrop: 8 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, Peace, briljant och åttkantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW-W/P, höjd 5,5 cm, vikt 2,4 g, krokar.

Utrop: 6 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 akvamariner ca 8,10 ctv, 40 briljanter ca 0,80 ct ca TW-W/VS-SI, vikt 8,2 g, stift, akvamariner med små nagg.

Utrop: 20 000 kr

ARMBAND, 18K vitguld, briljanter ca 0,19 ctv, ca TW-TCr/ VS-SI, längd 15,5-18 cm, vikt 3,7 g.

5 100 kr

Utrop: 5 500 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, hjärta, briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca W-Cr(H-J)/P, höjd 15 mm, längd på kedja 41 cm, vikt 1,9 g.

2 800 kr

Utrop: 2 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, hjärtan, 18 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW-TCr(G-I)/SI-P, höjd 7 mm, stift, vikt 2,4 g.

Utrop: 5 000 kr

SAFIRRING, 18K vitguld, rosa safir ca 2,30 ct, 38 briljantslipade diamanter ca 0,34 ctv, ca W-TCr(H-I)/P, stl 17,25 mm, vikt 3,3 g

Utrop: 11 000 kr

HÄNGE, 14K guld, medaljong, hjärta, dekor, plats för två fotografier, bredd 28 mm, vikt 3,9 g.

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 20 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W-Cr/SI-P, höjd 14 mm, vikt 1,8 g.

3 700 kr

Utrop: 3 400 kr

TRESTENSRING, 18K vitguld, 3 briljantslipade diamanter ca 0,63 ctv, ca TW-W/VS, Alton, Falköping 1991, stl 15,5 mm, vikt 3,5 g.

5 600 kr

Utrop: 6 300 kr

RING, 18K vitguld, ovalslipad blå safir ca 1,08 ct, 32 briljantslipade diamanter ca 0,47 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 17+ mm, vikt 4,3 g.

6 000 kr

Utrop: 6 900 kr