181 - 200 av 217
1...91011 Gå till

Avslutad | Valentin – Lördag 8 februari 2020

Klubbad för

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca TW-TCr/SI, längd 44 cm, vikt 2,6 g.

Utrop: 11 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,94 ctv, ca W-Cr/P, vikt 2,0 g, stift.

7 100 kr

Utrop: 7 000 kr

RING, 18K guld, 3 gammalslipade diamanter ca 0,37 ctv, ca W/SI, Nordiska Juvelaktiebolaget, Stockholm 1919, stl 19 mm, vikt 1,7 g.

1 600 kr

Utrop: 1 200 kr

RING, 18K vitguld, briljant- och åttkantslipade diamanter ca 1,80 ctv, ca TW-W/SI-P, stl 17,25 mm, vikt 8,9 g, en mindre diamant saknas.

Utrop: 10 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,51 ct, River(D)/P1, dossier GIA 7221631666, stl 17 mm, vikt 2,8 g.

Utrop: 10 000 kr

RING, 18K vitguld, delvis förgylld, ovalslipad diamant 1,56 ct, Light Yellow(Y-Z)/SI2, certifikat GIA 1208608605, 24 briljantslipade diamanter ca 0,11 ctv, ca gula/VS-SI, 60 briljantslipade diamanter ca 0,44 ctv, TW(F-G)/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 5,8 g, en av de små gula diamanterna har en inverterad natural på kronan.

Utrop: 40 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,35 ct, ca TW(F)/SI1, 14 briljantslipade diamanter ca 0,28 ctv, ca TW(F-G)/VS, stl 16,5 mm, vikt 4,2 g.

7 000 kr

Utrop: 8 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,62 ct, ca Cr(J)/VS2, stl 17 mm, vikt 3,5 g.

8 500 kr

Utrop: 9 500 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,61 ctv, ca W(H)/SI2, Rolf Jacobsson Gösta Rosin, Stockholm 1975, stl 16 mm, vikt 2,4 g.

10 000 kr

Utrop: 11 000 kr

RIVIERECOLLIER, 18K vitguld, 147 briljantslipade diamanter ca 5,00 ctv, ca TW-TCa(F-K)/SI-P, längd 43 cm, vikt 16,2 g, några diamanter har nagg.

36 000 kr

Utrop: 40 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 1,00 ct, ca Cr(J)/P1, 14 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-W(G-H)/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 4,1 g, mittstenen har stark fluorescens och naturaler vid rondisten samt nagg på kuletten och inneslutning som når ytan.

Utrop: 26 000 kr

RING, 18K vitguld, droppslipad diamant ca 1,06 ct, ca TW(G)/SI2, 139 briljantslipade diamanter ca 1,25 ctv, ca TW-Cr(F-J)/SI-P, stl 16,25 mm, vikt 2,8 g, några sidostenar har nagg och skador.

45 000 kr

Utrop: 50 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, asscherslipade diamanter ca 2,00 ctv, ca W-Cr(H-J)/VS2-SI1, 72 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-W/VS, två diamanter ca TCa, mått 11,5 mm, vikt 5,6 g, stift.

Utrop: 80 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K roséguld, briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca TW-TCr(G-I)/P, vikt 1,4 g, skruvstift.

7 600 kr

Utrop: 8 600 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K roséguld, briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW(G)/P, vikt 1,3 g, stift.

2 400 kr

Utrop: 2 700 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,50 ct, ca W(H)/P1, 46 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-W(F-H)/VS, stl 17 mm, vikt 3,6 g.

Utrop: 13 400 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,30 ct, ca TW(G)/P, 46 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW-W(F-H)/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 2,3 g, en sidosten skadad.

Utrop: 6 800 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 1,10 ctv, ca Cr(J)/P1, 22 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca TW-W(G-H)/SI-P, stl 15,5 mm, vikt 3,5 g.

Utrop: 29 000 kr

Utrop: 38 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,50 ct, ca Cr(J)/SI2, 16 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca W-Cr(H-J)/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 3,0 g, en sidosten har nagg.

Utrop: 12 400 kr