Avslutad | Pant – Tisdag 10 december 2019
Oiva Toikka (f. 1931), Finland. Glasfågel m. påklipp, Nuutajärvi, signerad, L:ca35cm Hämtas och visas på Steriksgatan 20 i stockholm
Spegel, Förgylld träram, troligtvis 1800-tal, skadad ca78x57cm Hämtas och visas på Steriksgatan 20 i Stockholm
Tissot, herrur, 38mm, PR100, stål, quartz, datum, safirglas, orginallänk i stål sliten
Erik Olson (1901-1986 ), Olja på duk, signerad -66, Surrealistiskt motiv "TV-Tittare" , 22x27cm, Visas och hämtas på St:Eriksgatan 20 i Stockholm
Axel Olson (1899-1986) Olja på duk, "Höstlöv" signerad -81, 41x27cm, Visas och hämtas på St:Eriksgatan 20 i Stockholm
Ebba Reutercrona (1911-1998) Olja på duk, uppspänd på papp, Landskapsmotiv, 33X25cm i ram
Calle Drakenmark (1931-2009) Trärelief, Polycrom, signerad -73, Motiv: Franskalektion, "Je sais, Tu s.." ca32x32cm