661 - 680 av 1 554
1...333435...78 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 10 december 2019

Klubbad för

Oiva Toikka (f. 1931), Finland. Glasfågel m. påklipp, Nuutajärvi, signerad, L:ca35cm Hämtas och visas på Steriksgatan 20 i stockholm

1 700 kr

Utrop: 2 100 kr

Bordsspegel, metall H:ca50cm Hämtas och visas på Steriksgatan 20 i Stockholm

400 kr

Utrop: 500 kr

Spegel, Förgylld träram, troligtvis 1800-tal, skadad ca78x57cm Hämtas och visas på Steriksgatan 20 i Stockholm

600 kr

Utrop: 750 kr

Figurin, Fågel, B&G nr 1764 H:ca12cm

200 kr

Utrop: 250 kr

Figurin, Flicka, B&G nr1655 H:ca14cm

150 kr

Utrop: 200 kr

Sockerskål Hca10cm, 2st Pepparkar, 1st Saltkar H:ca7cm B&G

75 kr

Utrop: 100 kr

Sockerskål, Måsen, B&G H:ca11cm

75 kr

Utrop: 50 kr

Djup tallrik Royal Copenhagen Ø21cm

25 kr

Utrop: 50 kr

Kaffekanna, Sockerskål, 3st koppar utan fat, Blå Blomster Royal Copenhagen

300 kr

Utrop: 500 kr

Tissot, herrur, 38mm, PR100, stål, quartz, datum, safirglas, orginallänk i stål sliten

375 kr

Utrop: 200 kr

Erik Olson (1901-1986 ), Olja på duk, signerad -66, Surrealistiskt motiv "TV-Tittare" , 22x27cm, Visas och hämtas på St:Eriksgatan 20 i Stockholm

3 400 kr

Utrop: 3 500 kr

Axel Olson (1899-1986) Olja på duk, "Höstlöv" signerad -81, 41x27cm, Visas och hämtas på St:Eriksgatan 20 i Stockholm

2 500 kr

Utrop: 2 500 kr

Skål, Ann Wärff (1937- ) Kosta Atelje Øca21cm, H:ca10cm

Utrop: 600 kr

Ebba Reutercrona (1911-1998) Olja på duk, uppspänd på papp, Landskapsmotiv, 33X25cm i ram

Utrop: 600 kr

Kopparkanna med porslinshandtag, skador

200 kr

Utrop: 400 kr

Ljusstake Orrefors Øca10cm

25 kr

Utrop: 50 kr

Ljushållare Äpple Øca12cm

Utrop: 50 kr

Fat, Kosta Boda Design Anna Ehrner (1948- ) "Atoll" Ø30,5cm

Utrop: 500 kr

Calle Drakenmark (1931-2009) Trärelief, Polycrom, signerad -73, Motiv: Franskalektion, "Je sais, Tu s.." ca32x32cm

400 kr

Utrop: 500 kr

Taklampa, Kartell, Design Feruccio Laviani, Polucarbonat, Ø90cm H:22cm, saknar stickkontakt, Visas ej, Hämtas på st eriksgatan 20 i Stockholm

Utrop: 2 000 kr