Avslutad | Klockor – Lördag 7 december 2019
OMEGA, herrur, 36 mm, Cal 283, Serie nr. 13711235, Ref nr. CK 2640, Boet nr. 2640-9 SC, stål (Staybrite), manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1953.
Klockor Bulova
BULOVA, Accutron, "Spaceview", bordsur, 80 x 38 x 30 mm, Cal 214 H, Boett nr. 1-354520 / M5 / 551-1 (C.B), vitmetall/stål, stämgaffel, plexiglas, defekt, ca 1965.
LONGINES, mormorsur, 36 mm, Cal G.F, Boett nr. 2805677, 14K guld, ankargång, monogram, bucklor, utbytt bygel, ca 1912.
must de CARTIER, VLC, Boett nr. 17 000148, herrur, 30 mm, förgyllt silver, quartz, mineralglas, integrerat läderband, originalspänne, servad oktober 2019, ca 1990, servicepåse.
TISSOT, herrur, 34 mm, Boett nr. G66833, 18K guld, quartz, safirglas, datum, gravyr, läderband, originalspänne i doublé, ca 2010, box.
BREITLING, Blackbird, Chronometre, "Tachymetre", Cal 44 (ETA 2892A2), Verk nr. 2569992, Serie nr. 2569992, Ref nr. A4436010/BB71, Boett nr. 3712B4, kronograf, herrur, 43,7 mm, stål, automatisk, safirglas, stort datum, Pilotlänk, viklås, Ref nr. W4312/379A+380A, servad juni 2019, cert, april 2014, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 1831/2000).
OMEGA, Suverän, Cal 30 T2 PC, Serie nr. 10500458, Ref nr. CK 2400, Boett nr. 2400-7 / 260, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1946.
OMEGA, herrur, 30 mm, Cal 23.4.S.C, Serie nr. 9096279, Boett nr. 389 / 9754461, stål (Staybrite), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1942.
Klockor Victorinox
VICTORINOX, Swiss Army, I.N.O.X (200m/660ft), Serie nr. 141010387, Ref nr. 241719, herrur, 43 mm, stål, quartz, safirglas, datum, gummiband, originalspänne, cert (ej komplett), ca oktober 2014, box, ytterkartong.
Klockor Victorinox
VICTORINOX, Swiss Army, Alliance Chrono, Serie nr. 170111381, Ref nr. 241746, kronograf, herrur, 44 mm, stål, quartz, safirglas, dag, datum, originallänk, viklås, Ref nr. VF1610 cert, juni 2017, box, ytterkartong.
must de CARTIER, Must 21, Cal 90.06, Boett nr. 123 000 P / 002590, unisex, 31 mm, bicolour, quartz, mineralglas, integrerad originallänk, viklås, cert, oktober 1992, box, ytterkartong.
TAG HEUER, Aquaracer (300 METERS/1000 ft), Serie nr. WBM9965, Ref nr. WAY111C.BA0928, Boett nr. WAY111C, herrur, 40,5 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. FAA084-X-N2/3212 Y, ca 2017.
OMEGA, herrur, 34 mm, Cal 601, Serie nr. 32620345, Ref nr. BA 131.0541 , Boett nr. 1181 / 131.541, 18K guld, manuell, plexiglas, logo på urtavlan, defekt, gravyr, läderband, ca 1970.
TISSOT, herrur, 34,5 mm, Cal 28.5R-21, Serie nr. 3152926, Boett nr. 6916-1, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, defekt, ca 1954.
OMEGA, "Gilt Dial" herrur, 33 mm, Cal 26.5 SOB T2, Serie nr. 8927459, Boett nr. 9724457, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, utbytt visare, skadad urtavla, läderband, ca 1941.
BREITLING, Cosmonaute (T Swiss Made T), Cal 12 (LWO 24), Verk nr. 4505805, Serie nr. 2385, Ref nr. A12023, kronograf, herrur, 41,5 mm, stål, manuell, safirglas, 24-timmarsvisning, skadad visare, vridbar räknesticka, glasbaksida, läderband, ca 1995, box (skadad, ej tidsenlig), ytterkartong (ej tidsenlig).
OMEGA, Seamaster, De Ville, Cal 552, Serie nr. 19995294, Ref nr. BA 165.0020, Boett nr. 165.020 SC-62, herrur, 34,5 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1962.
ROLEX, Oyster Perpetual, Day-Date, Chronometer, Ref nr. 118238, Serie nr. K349537, Cal 3155, Verk nr. 3 8861166, Boett nr. 18200/2098, herrur, 36 mm, 18K guld, automatisk, safirglas, dag, datum, diamanturtavla (8 st. 8/8, + 2 st. baguetter), skadad urtavla, Presidentlänk, viklås (Crownclasp), Ref nr. 83858/AB, totalvikt 170,7 gram, ca 2001, box, ytterkartong.
GRAND SEIKO, "50th Anniversary 1960-2010", Cal 9S65A, Serie nr. 219/500, Ref nr. SBGR065, Boett nr. 9S65-00E0, herrur, 37 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, skadad krona/hals, originallänk, viklås, Ref nr. A00E1.B.F, cert (ej komplett), ca maj 2016, box, ytterkartong, Limiterad och numrerad (Nr. 219/500).