Avslutad | Aficionado – Torsdag 10 oktober 2019
Medaljer Ordenstecken
RIDDARTECKEN, 18K guld, Svärdsorden, emalj, bredd 38 mm, vikt med band 21,7 g, originaletui.
Mynt Svenska mynt
MYNT, silver, Riksdaler, 1822, Karl XIV Johan, kvalité ca 1, har varit brosch och har kvar spår och skador från detta, diameter 41 cm, vikt 28,7 g.
Mynt Utländska mynt
MYNT, silver, Reichsthaler, Preussen, 1784 A, kvalité ca 1?, diameter 38 mm, vikt 21,9 g.
Mynt Svenska mynt
MYNT, silver, Riksdaler, 1737, Fredrik I, kvalité ca 1, diameter 41 mm, vikt 29,1 g.
Accessoarer Plånböcker
PLÅNBOK, LOUIS VUITTON, Marco Wallet, Epi, svart läder, 10x11cm, 3st kontokortsdfack, mynt, sedel. slitage på hörn, bruksslitage.
Accessoarer Pennor
PENNA, MONTBLANC, Meisterstück, resevoar, stift 14K, M, svart resin, PI198876, originalask,
Accessoarer Plånböcker
PLÅNBOK, CARTIER, vintage, vinrött läder, 10x10cm, 4st kontokortsfack, mynt, sedel, bruksslitage.
Accessoarer Plånböcker
PLÅNBOK, CARTIER, vintage, vinrött läder, 18x9cm, 4 st kontokortsf sedel, visst slitage, fläckar.
Accessoarer Slipsar
SLIPS, GUCCI, GG, running, 100% siden, mörblå med grönt monogram, bredd 7cm, originalask,
BAG, MARC BY MARC JACOBS, weekendbag, brunt läder, detaljer i mässing 52x40x15cm, dustbag.