Avslutad | Aficionado – Torsdag 10 oktober 2019
KABINVÄSKA, LOUIS VUITTON, Pilot Case, Taiga, svart läder, detaljer i vitmetall, 43x36x19cm, 2 hjul, teleskophandtag, adresstagg.
RESEGARDEROB, LOUIS VUITTON, Garmentbag, monogram canvas, 110x60cm, visst slitage.
WEEKENDBAG, MULBERRY, ljusbrunt läder, detaljer i vitmetall, 50x38x20cm, avtagbar axelrem.
Accessoarer Bälten
SKÄRP, LOUIS VUITTON, Damier Graphite, spänne i borstat stål, längd 110cm, bredd 3cm, dustbag.
VÄSKA, LOUIS VUITTON, Keepall 60, bandoulierer monogram canvas, 60x30x26cm, avtagbar axelrem, från 1994, ett litet hål på hörnet.
Accessoarer Pennor
PENNA, CARTIER, Must de Cartier,041193, svart resin, gulmetall, kulspets, slitage.
Mynt Utländska mynt
MYNT, 23,66K guld, 2 Dukater, 1632, Augsburg, kvalité ca 1+/01, diameter 28 mm, vikt 7,00 g, mindre kantskador.
Mynt Svenska mynt
MYNT, 21,6K guld, 5 Kronor, 1882, Oscar II, kvalité ca 1+, diameter 16 mm, vikt 2,2 g.
Medaljer Ordenstecken
MINIATYR, 18K guld, emalj, Nordstjärneorden, bredd 19 mm, vikt med knapp 5,2 g.
Mynt Utländska mynt
MYNT, koppar, 5 Kopek, 1804, Ryssland, kvalité ca 1/1+, 42 mm, 52,7 g, stötmärke, kantskador.
Accessoarer Övrigt
PORTFOLIO, MONTBLANC, svart präglat läder, 24x21cm, 5st kontokortsfack, pennhållare.