Avslutad | Aficionado – Torsdag 20 juni 2019
VÄSKA, LOUIS VUITTON, Randonne, vintage, monogram canvas, 44x40x16cm, slitage, hål.
Accessoarer Agendor
AGENDA, LOUIS VUITTON, Couverture Agenda, MM, monogram canvas, 18x13, med penna från Louis Vuitton, slitage.
MANSCHETTKNAPPAR, LOUIS VUITTON, Fleur Monogram, sterling silver, motivet lite skadat, etui i vinrött taiga läder.
SOLGLASÖGON, RAY-BAN, vintage, Bausch & Lomb, USA, bågar i gulmetal, svarta glas. etui.
Mynt Svenska mynt
MYNT, 21,6K guld, 20 Kronor, 1898, Oscar II, kvalité ca 01, diameter 23 mm, vikt 9,0 g.
Mynt Svenska mynt
MYNT, 21,6K guld, 2000 Kronor, Nobelpriset, 2001, Carl XVI Gustaf, kvalité ca 0, prooflike, diameter 27 mm, vikt 12,0 g, etui.
Mynt Utländska mynt
MYNT, 21,6K gold, 5 Dollar, 1911, USA, kvalité ca 1+, diameter 22 mm, vikt 8,3 g.
TÄRNINGAR I ASK, ben, etsning av kortleksmotiv, 6 tärningar, askens diameter 3,5 cm, tärningarnas storlek 8 x 8 mm.