Avslutad | Aficionado – Torsdag 20 juni 2019
Mynt Utländska mynt
2 MYNT, 21,6K guld, 5 Rubel, 1852-1861, Ryssland, kval. ca 1+ - 01, mindre repor förekommer, total vikt 13,0 g.
Mynt Utländska mynt
MYNT, 21,6K guld, 5 Dollar, 1892 CC, USA, kvalité ca 1+, diameter 21 mm, vikt 8,3 g.
Mynt Utländska mynt
3 MYNT, silver, Dollar, Morgan, 1879-1887, USA, kvalité ca 01, total vikt ca 80,2 g.
Mynt Utländska mynt
3 MYNT, silver, 5 Mark 1875 E och 1894 A, 3 Mark 1924 E, Tyskland , kvalité ca 1, kantskador, total vikt 70,0 g.
Mynt Utländska mynt
MYNT, 21,6K guld, 20 Mark, 1874 H, Hesse-Darmstadt, kvalité ca 1/1+, repa, diameter 23 mm, vikt 7,9 g.
Mynt Utländska mynt
2 MYNT, 21,6K guld, 10 Mark, 1873 A och 1890 A, Preussen, kvalité ca 1 - 1+, total vikt 7,9 g.
PORTFÖLJ, MULBERRY, svart läder, mässing detaljer, 36x26x7cm, avtagbaraxelrem, dustbag.
Accessoarer Pennor
PENNA, CROSS, 14K plätterad, stift, etui, fodral. PENNA, CROSS, gold plated 14k, etui, läder fodral, ytterbox, 400k