Avslutad | Pant – Tisdag 23 juli 2019
Klubbad för
Halskedja med hänge Skåne, svenskt tenn, 20,4g ca 70,0cm, hängets mått: 3,4 x 3,4cm
Halskedja med hänge, svenskt tenn, 46,3g, längd: ca 78,0cm, hängets mått: 5,7 x 8,0cm, signerad: Lindholm, årsstämplad: 1947
Ring, Pentti Sarpaneva, Finland, brons, 11,4g Ø18½ (reglerbar storlek), skadad (saknar runda plattor vid sidan)
Halskedja med hänge, Pentti Sarpaneva, Finland, brons, 34,7g, längd: ca 67,0cm, hängets mått: 9,0 x 4,5cm
Armband Dyrberg/Kern, svart läderband med detaljer i guldfärgad metall, längd: ca 18,5-22,0cm