101 - 120 av 271
1...567...14 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 15 juni 2019

Klubbad för

ARDENTIA, ring, Blanco y Negro, sterlingsilver, delvis oxiderad, Spanien, diameter 35 mm, stl 17,25 mm, vikt 13,4 g.

450 kr

Utrop: 500 kr

BREUNING, ring, sterlingsilver, blå topas, Tyskland, stl 17 mm, vikt 6,6 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

EFVA ATTLING, hänge/kedja, sterlingsilver, längd 45 cm, vikt 24 g, ask.

Utrop: 1 000 kr

EFVA ATTLING, ring, Pencez De Moy, 18K vitguld, stl 17,5 mm, vikt 14 g, ask.

4 900 kr

Utrop: 4 500 kr

EFVA ATTLING, ring, sterlingsilver, stl 19,25 mm, vikt 14,3 g, ask.

800 kr

Utrop: 750 kr

EFVA ATTLING, ring, Hope, sterlingsilver, stl 16,75 mm, slitage, vikt 8,7 g.

Utrop: 350 kr

RING, 18K guld, 11 briljantslipade diamanter 0,55 ctv, ca TW/VS, Shalins, stl 17,5 mm, vikt 3,3 g.

Utrop: 7 900 kr

MJÖLK/GRÄDDKANNA, silver, delvis förgylld, åttkantig, Wien 1920-tal, höjd 8,3 cm, längd 15,5 cm, vikt 206,6 g.

Utrop: 1 800 kr

ARMBAND, silver, Bero, R Lantz, Stockholm 1959, längd 19 cm, vikt 28,0 g.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

LJUSSTAKAR, ett par, silver, släta, mjukt kvadratisk fot, signerade Tore Eldh, Göteborg 1971, höjd 18 cm, vikt 387,2 g, fylld fot.

2 500 kr

Utrop: 2 700 kr

COLLIER, stelt, silver, signerat Permona Smide, Helsingborg 1970-tal, vikt 68 g.

Utrop: 1 500 kr

SKÅL, silver, på räfflad konisk fot, signerad Tore Eldh, Göteborg 1947, höjd 5 cm, djup 11 cm, vikt 97,7 g.

700 kr

Utrop: 800 kr

BIRGER HAGLUND, bägare, 6 st, delvis förgyllda, Stockholm 1968, total vikt 823,6 g, originaletui, ett par bägare med bucklor.

4 100 kr

Utrop: 3 800 kr

EFVA ATTLING, alliansring, 18K guld, 21 briljantslipade diamanter ca 0,21 ctv, ca TW(G)/VS, stl 15,5 mm, vikt 3,0 g.

3 000 kr

Utrop: 3 300 kr

EFVA ATTLING, ring, Viking and Stars, 26 briljanter ca 0,14 ctv, stl 15,75 mm, vikt 2,8 g.

Utrop: 2 800 kr

GEORG JENSEN, ringar, sterlingsilver, stl 17,5 mm, vikt 8,7 g, originalask.

750 kr

Utrop: 550 kr

THERESIA HVORSLEV, bestickservis, silver, 24 delar, 8 bordsskedar, 8 bordsgafflar, 8 bordsknivar, 4 smörknivar, signerade, Mema, Lidköping, 70-tal, total vikt 1160,7 g, lindor medföljer.

2 800 kr

Utrop: 2 800 kr

EFVA ATTLING, collier, sterlingsilver, längd 68 cm, vikt 11,9 g.

Utrop: 1 000 kr

EFVA ATTLING, ring, Barcelona, sterlingsilver, stl 17,25 mm, vikt 7,5 g.

Utrop: 800 kr

EFVA ATTLING, hänge/kedja, Thin Pendant- Veritas vos liberabit, sterlingsilver, längd 42 cm, vikt 8,6 g.

Utrop: 700 kr