Avslutad | Pant – Tisdag 28 maj 2019
Skålfat, Raija Tuumi (1923-2016), keramik med glasyr, signerad och daterad 1963, H:6cm, Ø36cm
Bordslampa 1st, "Tolomeo", Michele De Lucchi och Giancarlo Fassina, för Artemide, 60-120cm, bruksslitage. Visas och hämtas på St Eriksgatan 20, Stockholm
Bord Level 1st, Blå Station, Fredrik Mattson Stefan Borselius, 70x70cm, höjd ca 72cm, bruksslitage. Visas och hämtas på St Eriksgatan 20, Stockholm
Armring 18K vitguld 31,1g öppen modell 6,5x5cm, med diamanter 8xca0,03ct och 21xca0,02ct