721 - 740 av 1 020
1...363738...51 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 28 maj 2019

Klubbad för

Halsband 21K 30,7g 56cm

Utrop: 12 400 kr

Kaffekoppar 6st med kaffefat 6st, B&G, Blå Måsen, koppar andrahandssortering

200 kr

Utrop: 125 kr

Assietter 6st B&G Blå Måsen, Ø17,5cm, andrahandssortering

125 kr

Utrop: 75 kr

Skål på fot Blå Måsen B&G, Ø20cm, andrahandssortering

125 kr

Utrop: 75 kr

Vas Blå Måsen B&G, H: 12, andrahandssortering

75 kr

Utrop: 75 kr

Fat, Kenneth Williamsson, Keramik, Tenmoku glasyr, mindre nagg undertill, Ø52 cm

Utrop: 1 800 kr

Skålfat, Raija Tuumi (1923-2016), keramik med glasyr, signerad och daterad 1963, H:6cm, Ø36cm

Utrop: 1 000 kr

Bordslampa 1st, "Tolomeo", Michele De Lucchi och Giancarlo Fassina, för Artemide, 60-120cm, bruksslitage. Visas och hämtas på St Eriksgatan 20, Stockholm

1 200 kr

Utrop: 1 800 kr

Utrop: 1 800 kr

Bord Level 1st, Blå Station, Fredrik Mattson Stefan Borselius, 70x70cm, höjd ca 72cm, bruksslitage. Visas och hämtas på St Eriksgatan 20, Stockholm

Utrop: 600 kr

Utrop: 600 kr

Armband 18K vitguld 24,3g 21cm

Utrop: 9 000 kr

Armring 18K vitguld 31,1g öppen modell 6,5x5cm, med diamanter 8xca0,03ct och 21xca0,02ct

Utrop: 15 200 kr

Ring 18K tvåfärgad 9,8g Ø17½

Utrop: 5 100 kr

Ring 18K vitguld 9,2g Ø15 med stenar

Utrop: 4 100 kr

Ring 18K vitguld 8,5g Ø17¼ med diamanter ca 100 xca0,005ct, tre diamanter saknas

2 500 kr

Utrop: 3 000 kr

Örhängen 18K vitguld 8,8g med diamanter 92xca0,005ct

4 000 kr

Utrop: 4 800 kr

Hänge 18K vitguld 6,0g med diamanter 4xca0,06ct och 16xca0,01ct

Utrop: 3 600 kr

Halsband 18K vitguld 4,8g 41,5cm

1 800 kr

Utrop: 2 200 kr

Örhängen ett par 18K 4,5g med sten

Utrop: 2 400 kr