Avslutad | Moderna – Lördag 16 februari 2019
GEROG JENSEN, collier, nr 15, Moonlight Blossom, sterlingsilver, onyx, längd 43 cm, vikt,91 g, originaletui.
TIFFANY & CO, ring, Paloma Melody, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,85 ctv, stl 16,75 mm, vikt 6,8 g, originaletui.
TENNISARMBAND, 18K vitguld, 71 briljantslipade diamanter ca 1,30 ctv, ca TW-TCa(G-K)/SI-P, längd 19 cm, vikt 9,4 g, slitage på rodinering, en med skada och flera med nagg.
RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 2,10 ctv, ca W/VS, stl 17 mm, vikt 9,2 g.
LANTZ, ring, 18K vitguld, månsten ca 8,59 ct, briljanter ca 0,59 ctv, TW/VS, stl 17 mm, vikt 16,7 g.
Smycken Pärlhänge
HÄNGE, 18K vitguld, droppformad Tahitipärla, ca 14 X 11,8 mm, briljantslipade diamanter ca 0,56 ctv, TW/VS, höjd 2,5 cm, vikt 4,7 g.
ARMBAND, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,33 ctv, ca W/SI, längd 19,5 cm, vikt 17,3 g.
HÄNGE, 18K vitguld, blå topas, briljantslipade diamanter 0,05 ctv, Golden Lady, höjd 12 mm, vikt 6,1 g.
HÄNGE, 18K guld, citrin, briljantslipade diamanter 0,05 ctv, Golden Lady, höjd 12 mm, vikt 6,2 g.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, rosa turnaliner, ametister, briljantslipade diamanter 0,04 ctv, stift, höjd 16 mm, vikt 5,9 g.
HÄNGE, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,17 ctv, Golden Lady, höjd 18 mm, vikt 2,6 g.
HÄNGE, 18K guld/vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,33 ctv, ca W/SI, Golden Lady, hjärta, höd 23 mm, vikt 2,6 g.
HÄNGE, 18K vitguld, limekvarts, briljantslipade diamanter ca 0,03 ctv, höjd 12 mm, vikt 2,3 g.