Avslutad | Pant – Tisdag 19 februari 2019
Klockor Rado
RADO True Thinline 40mm Automatic (ETA 2892A2), High-tech Ceramic, med länk keramik/titan viklås, box & cert 2016, Ref: 01.629.0972.3.016 Ser.nr: 12894135, boett nr 101813. bandstift löst.
Fickur 45mm ytterboett Silver 800 blommönster, Cylindergång "Remontoir 10 Rubis" med ställknapp, sekundvisare, nr 31-1787-1, repor glas.
Fickur 47mm boett Silver, cylindergång, nyckeldragare (ej nycklar), nr 56655 E, Paris tidigt 1800-tal, hårspricka tvärs tavlan. små bucklor, repor.
Fickur 54,5mm gulmetall Savonette, ankargång Syteme Roskopf Pantente med ställknapp, Fabrication Swiss, boettnr 799, diverse bucklor, hårsprickor, , repor.
Fickur 35mm vitmetall oxiderad, inre boett glas, boett nr 124347, klockkedja vitmetall, cylindergång ställknapp.