Avslutad | Pant – Tisdag 12 februari 2019
TISSOT, armbandsur/ damur, 16mm, 18K, manuell, safirglas, guldtonadlänk i stål ca19cm, sliten, renoverings objekt.
LONGINES, La Grande Classique, snr. 27400775, refnr. L4.135.2, damur, 24 mm, guldtonat stål, quartz, safirglas, originallänk, viklås, refnr. 36630.
CERTINA, DS Chronograph, boettnr. 7003/541.42A/7103, 38 mm, stål, quartz, kronograf, Tachymeter, datum, safirglas, svart läderband 18-22,5cm (ej original), repor boett.
TISSOT, refnr. T870/970, boettnr. RKR-JA / 13880, armbandsur/ herrur, 34 mm, quartz, guldtonat stål, safirglas, datum, läderband slitet (ej original).
TISSOT, Stylist, armbandsur, 33 mm, 14K, manuell, plexiglas repa, gravyr, svart läderband 16 - 20cm, originalspänne guldtonat stål slitet, i box, ca. 1980
Armbandsur defekt/ fungerar ej 18K brv20g Ø 032mm (innermått ca29mm) manuellt, plastglas, snr1529
Klockor Emporio Armani
EMPORIO ARMANI, refnr. AR-0154, armbandsur/ herrur, 30,5 x 37 (48) mm, stål, quartz, mineralglas, liten sekundvisare, vattentålig 50m, läderband 17 - 21,5cm, behov av batteribyte.
CERTINA, DS, boettnr. EOL.115.45, 7030/7130, armbandsur, 34 mm, guldtonat stål, quartz, datum, safirglas, vattentålig 100m, viklås, ref. 58058.
Tissot, T Touch, boettnr. QKO-HA-122735 / Z253/353P, herrur, 41mm, titan, quartz, analog/digital multifunktion (bl.a. kompass, höjdmätare, lyfttryck) med touchglas, safirglas, vattentålig 30m, titanlänk, viklås, ref.z352.650P+
OMEGA, Bienne Genève, fickur, 48 mm, boettnr. 8759214, urverksnr. 7899186, förgyllt silver S800, två boetter, manuell, 15 Jewels, liten sekundvisare, plexiglas, små repor, otydligt sigill
OMEGA / G. Sehlbergs urhandel Gefle imp., Grand prix 1900, Boettnr. 3794472, fickur, 50 mm, silver S800, manuell, liten sekundvisare, plexiglas, skadad urtavla, gravyr.
The Bradford Exchange, Hänge katt "Purr-fect Kitten" 3cm med Swarovski kristaller samt halskedja Singapore 45cm, doublé 24K förgyllt silver S925 7,6g, cert, i originaletui.
Myntliknande föremål 25st, med text " Elizabeth II, 5 dollars, 2014, Canada, Fine Silver, 1 Oz Argent Pur 9999" silver S999, 778,3g, Ø 38mm, tjocklek 3mm