Klockboett 18K 6,4g, isärplockad
Utrop: 2 100 kr
Armband 18K 23,1g 18,0cm, bredd: 1,0cm, ihålig
Utrop: 7 400 kr
Hänge 18K 0,9g med små stenar
Utrop: 250 kr
Armring 14K brv 7,3g Ø6,0cm, öppningsbar, ihålig och stel, små bucklor
Utrop: 1 700 kr
Ring 14K 1,3g Ø17 tvåfärgad med stenar
Utrop: 350 kr
Ring 18K 1,8g Ø15½ med stenar
Utrop: 850 kr
Halskedja Balestra pansarlänk 18K 3,9g 55,0cm
Utrop: 1 400 kr
Parti Guld 18K brv 7,9g, skadat/graverat
Utrop: 2 600 kr
Halskedja Balestra venezialänk 18K 3,9g 42,0cm
Halssmycke med stenar 18K 7,5g 43,0cm, halvstelt
Utrop: 2 400 kr
Örhängen 1 par 18K brv 0,9g med stenar
Utrop: 425 kr
Örhängen 1 par 18K brv 0,5g, missfärgade
Utrop: 150 kr
Brosch 18K 3,5g, skadad
Utrop: 1 100 kr
Ring 18K 3,7g graverad
Utrop: 1 200 kr
Armring 18K 10,2g Ø6,5cm skev
Utrop: 3 300 kr
Ring 18K 3,3g Ø17, nagg i skena
Parti Guld 18K brv 24,4g med stenar, defekt
Ring 18K 1,4g Ø17½ med sten, litet nagg i skena
Halskedja Pansar 18K 1,6g 44,0g
Utrop: 550 kr
Halssmycke 14K brv 2,7g 41,0cm med blå små stenar
Utrop: 700 kr
Tisdag 5 feb 2019