1081 - 1100 av 1 935
1...545556...97 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 15 januari 2019

Klubbad för

Färglitografi, Pierre Olofsson (1921-1996), 18x83cm (47x119cm), signerad, numrerad, papper med skada

1 400 kr

Utrop: 1 200 kr

Färglitografi, Pierre Olofsson (1921-1996), 61x46cm (84x70cm), signerad, numrerad

2 000 kr

Utrop: 2 400 kr

Färglitografi, Pierre Olofsson (1921-1996), 30x37cm (51x71cm), signerad, numrerad, gulnat papper

Utrop: 1 500 kr

Konst Skulpturer

Skulptur, Jais Nielsen (1885-1961), stengods, Royal Copenhagen, H: 32cm

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

Multipel, Beck & Jung, handcolorerad relief, 36x36cm, signerad, numrerad, daterad

Utrop: 1 800 kr

Serigrafi på kartong, multipel, Beck & Jung, 44x62cm, signerad, numrerad, daterad, gulnad med skador

2 000 kr

Utrop: 4 000 kr

Serigrafi på kartong, multipel, Beck & Jung, "Bleuesnurran", 45x62cm, signerad, numrerad, daterad

4 000 kr

Utrop: 5 000 kr

Konst Skulpturer

Skulptur, Bertil Herlow Svensson (1929-2012), 36x36cm, signerad a tergo, daterad -66. Ej med på visning.

3 600 kr

Utrop: 2 400 kr

Konst Skulpturer

Skulptur, Bertil Herlow Svensson (1929-2012), 63x63cm, signerad a tergo, daterad -66. Ej med på visning.

4 700 kr

Utrop: 5 000 kr

Konst Skulpturer

Skulptur, osignerad, 40x55cm. Ej med på visning.

2 100 kr

Utrop: 1 000 kr

Tavla, olja på pannå, Albert Johansson (1926-1998), 93x123cm, små skador på ram, smutsfläckar på duk

6 000 kr

Utrop: 7 200 kr

Konst Skulpturer

Skulptur, Bertil Herlow Svensson (1929-2012), H: 40cm, B35x42cm. Ej med på visning.

4 000 kr

Utrop: 4 800 kr

Konst Skulpturer

4 000 kr

Utrop: 4 800 kr

Takarmatur, mässing, Carl-Axel Acking (1910-2001), patina. Ej med på visning.

20 500 kr

Utrop: 14 400 kr

Spegel Eden Kontrast, vit genombruten ram 83x68cm. Ej med på visning.

1 500 kr

Utrop: 1 800 kr

Spegel Eden Kontrast, svärtat trä, genombruten ram 106x81cm. Ej med på visning.

1 500 kr

Utrop: 1 800 kr

Skulptur, Bertil Herlow Svensson (1929-2012), 40x40x42cm. Ej med på visning.

4 000 kr

Utrop: 4 800 kr

Hänge 18K 0,1g Delfin, liten ögla

Utrop: 50 kr

Parti guld 14K 6,2g defekt

Utrop: 1 500 kr

Mynt Övrigt

Myntlikande föremål 21K 4,3g i etui

1 400 kr

Utrop: 1 500 kr