41 - 60 av 257
1234...13 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 19 januari 2019

Klubbad för

ARMBAND, silver, längd 19 cm, vikt 28,6 g.

550 kr

Utrop: 450 kr

ROBBERT, manschettknappar, 18K guld, genombruten stil, signerade, mått ca 21×15 mm, vikt 13,2 g, originaletui.

Utrop: 4 200 kr

WIWEN NILSSON, manschettknappar, silver, Lund 1962, signerade, mått ca 22x11 mm, vikt 15,2 g, gravyr, originaletui (d).

2 600 kr

Utrop: 1 400 kr

ROBBERT, armband, silver, Trosa 1968, signerad, längd 17 cm, vikt 82,5 g, etui.

2 700 kr

Utrop: 1 200 kr

BVLGARI, armband, B.ZERO 1, 18K guld, längd 18 cm, vikt 7,6 g, originaletui.

8 600 kr

Utrop: 8 400 kr

GEORG JENSEN, ring, Fusion, 2 delad, 18K vitguld/ guld, briljantslipade diamanter, stl 18,5 mm, vikt 11,7 g, originaletui.

19 400 kr

Utrop: 11 400 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 66 briljantslipade diamanter ca 2,90 ctv, ca TW-W(G-H)/SI, längd 19 cm, vikt 12,5 g.

20 500 kr

Utrop: 20 000 kr

SOPHIE GYLLENHAMMAR, armband, 18K vitguld, bruna diamanter/P, längd 19 cm, vikt 2,2 g, originaletui.

3 900 kr

Utrop: 3 400 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 19 flandersslipade diamanter ca 0,96 ctv, ca TW/VS, Kenneth Magnell Juveler, Stockholm, stl 16,25 mm, vikt 4,3 g.

Utrop: 13 800 kr

TAPIO WIRKKALA, hänge, Päron, sterlingsilver, Kultakeskus Oy, Finland 1975, längd 50 cm, vikt 8,9 g, senare kedja.

2 100 kr

Utrop: 1 700 kr

Smycken Lås

OLE LYNGGAARD, kullås, 18K guld, arbetad yta, 13,5 mm, vikt 6,2 g.

4 200 kr

Utrop: 3 400 kr

LAPPONIA, armband, Zelda, sterlingsilver, Björn Weckström Finland 1979, vikt 52 g.

2 900 kr

Utrop: 2 300 kr

LAPPONIA, ring, Ikarus, sterlingsilver, Björn Weckström Finland 1973, öppen ringskena, stl 17,25 mm, vikt 25 g.

3 600 kr

Utrop: 1 800 kr

CARTIER, armband, Love, 18K guld, längd 17,5 cm, vikt 4 g, certifkat, originaletui.

9 300 kr

Utrop: 6 900 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, ca 7,5 mm, dobbar, ej lås, längd 45 cm, vikt 33 g.

950 kr

Utrop: 1 000 kr

CLAES GIERTTA, manschettknappar, ett par, 18K guld, signerade, Stockholm 1988, vikt 17,7 g, (d)

4 800 kr

Utrop: 5 500 kr

DIAMANTER, 4 st, fantasislipade, 1,00 ctv, TW-W(G-H)/SI.

5 600 kr

Utrop: 5 600 kr

BVLGARI, ring, 18K guld, B.Zero 1, 4-band, stl 52 (16,5 mm), vikt 10,9 g, etui, ytterkartong, slitage på fjädring.

4 300 kr

Utrop: 4 500 kr

OLE LYNGGAARD, collier, malakit azurit, dobbar i 18K guld, längd 39 cm, etui.

1 500 kr

Utrop: 1 200 kr

OLE LYNGGAARD, collier, färgade sötvattenspärlor, peridoter, dobbar i 18K guld, längd 49 cm, etui.

Utrop: 1 500 kr