401 - 420 av 955
1...202122...48 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 21 augusti 2018

Klubbad för

Hänge 18K 22,6g, Tors hammare

6 700 kr

Utrop: 6 800 kr

Ring 18K 8g Ø19, med prinsesslipad diamant ca0,17ct

Utrop: 3 600 kr

Hänge 21K 19,2g, bucklig

Utrop: 6 500 kr

Örhängen 1 par, 21K 5,9g, skeva

Utrop: 2 100 kr

Örhängen 1 par, 21K 2,6g, skeva

Utrop: 900 kr

Rolex, Oyster Perpetual, Air-King, herrur Ø34mm, automat, kronometer, "Rolesium", repigt stål med Oysterlänk, repigt safirglas, viklås, ref.nr. 114200, snr. G398450, ca 2010

24 500 kr

Utrop: 26 500 kr

Breitling, Chronomat Evolution, herrur Ø44mm, datum, safirglas, stål med stållänk (ref. nr. 372A, verk nr. W5008), ref.nr. A13356, snr. 2464732, i orginalbox och ytterkartong med certifikat, ca 2010

Utrop: 31 500 kr

Akustisk gitarr Manuel Rodrigez mod.A. Snr:000448, i mjukt fodral, repig

Utrop: 1 800 kr

Bordslampa, Louis Poulsen PH 2/1 Krom/glas, nyskick i kartong, omonterade

3 900 kr

Utrop: 3 300 kr

Bordslampa, Louis Poulsen PH 3/2 Krom/glas, nyskick i kartong, omonterade

5 100 kr

Utrop: 4 600 kr

Akvarell, Håkan Lindskog, signerad och daterar-83, "Måsen" Inramad, motivstorlek 30,5x47cm

250 kr

Utrop: 300 kr

Jorgo Krallis Grafiskt blad sign och nummer 3/300 "Montana" Mönster och figurer, mått 23x30 cm

225 kr

Utrop: 225 kr

Bengt Fredriksson, Olja på duk, landskapsmotiv, med list (något lös) signerad och daterad-83 mått cm

Utrop: 225 kr

Silkesbroderi England ca 1800, gjord efter John Russels målning (1745-1806) ev av en dotter till konstnären, slitage/skador på rygg. fuktfläck nedre del av motivet. Måttliga skador på ram. Mått ca 31x35cm, inramad med glas

950 kr

Utrop: 1 000 kr

Målning Pastellkrita Olle Bonnier (1925-2016) i originalram mått ca 28x35 Motiv "Rymdkurva", daterad, signerad

1 900 kr

Utrop: 2 300 kr

Peter Dahl 1984 Litografi 44x30 10/1250 Ramad, "Älskande par"

650 kr

Utrop: 800 kr

Tomasz Holuj Blandteknik 55x39cm "Dansande kvinna med fåglar" Ramad

Utrop: 1 100 kr

Tomasz Holuj Blandteknik 63x25cm "Cirkusartister på enhjuling" Ramad

800 kr

Utrop: 1 000 kr

Matta Orientalisk Ull med bomullsvarp, kort lugg, 76x300cm. ej på visning

1 300 kr

Utrop: 900 kr

Parti silver S830 881,4g, graverat

Utrop: 3 400 kr