Avslutad | Pant – Tisdag 21 augusti 2018
Rolex, Oyster Perpetual, Air-King, herrur Ø34mm, automat, kronometer, "Rolesium", repigt stål med Oysterlänk, repigt safirglas, viklås, ref.nr. 114200, snr. G398450, ca 2010
Breitling, Chronomat Evolution, herrur Ø44mm, datum, safirglas, stål med stållänk (ref. nr. 372A, verk nr. W5008), ref.nr. A13356, snr. 2464732, i orginalbox och ytterkartong med certifikat, ca 2010
Akvarell, Håkan Lindskog, signerad och daterar-83, "Måsen" Inramad, motivstorlek 30,5x47cm
Jorgo Krallis Grafiskt blad sign och nummer 3/300 "Montana" Mönster och figurer, mått 23x30 cm
Bengt Fredriksson, Olja på duk, landskapsmotiv, med list (något lös) signerad och daterad-83 mått cm
Silkesbroderi England ca 1800, gjord efter John Russels målning (1745-1806) ev av en dotter till konstnären, slitage/skador på rygg. fuktfläck nedre del av motivet. Måttliga skador på ram. Mått ca 31x35cm, inramad med glas
Målning Pastellkrita Olle Bonnier (1925-2016) i originalram mått ca 28x35 Motiv "Rymdkurva", daterad, signerad