121 - 140 av 259
1...678...13 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 25 augusti 2018

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade south sea pärlor ca 13x11,5 mm, 34 briljantslipade diamanter ca 1,34 ctv, ca TW-TCa(G-L)/VS, längd 5 cm, vikt 13,6 g.

Utrop: 20 000 kr

CARMOSÉRING, 18K guld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,76 ctv, ca W(H)/P, stl 17,5 mm, 4,3 g.

Utrop: 4 900 kr

RING, 14K guld, mabépärla ca 15 mm, 28 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv ca W/P, stl 17,5 mm, vikt 6,6 g.

Utrop: 3 400 kr

ARMBAND, 3 rader odlade pärlor 6,5-7 mm, lås i 14K guld med mabépärla ca 13 mm och 26 åttkantslipade diamanter ca 0,15 ctv ca W/P, längd 19 mm, vikt 32,0 g.

Utrop: 3 000 kr

RING, 18K vitguld, tsavorit ca 1,50 ct, 2 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TW(H)/VS, stl 16,75 mm, vikt 3,3 g.

Utrop: 4 600 kr

RING, 18K guld, ametist, 6 enkelslipade diamanter ca 0,06 ctv, stl 16,75 mm, vikt 9,2 g, en trasig diamant.

Utrop: 3 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant enligt gravyr 0,38 ct ca W/VVS-VS, litet nagg på kuletten, tunn rondist, stl 16,5 mm, vikt 2,3 g.

Utrop: 6 900 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter 0,63 carat, W-Crystal(H-J)/VVS1-VS1, IGI report med nr 296722393 och 296722420 stift, vikt 1,1 gram.

Utrop: 13 800 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter 0,60 carat, TW(G)/VS1-VS2, IGI report med nr 296722431 och 296722428, stift, vikt 1,2 gram.

Utrop: 15 600 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter 0,60 carat, River-TW(D-F)/VS2, IGI report med nr 296722402 och 296722395, stift, vikt 1,2 gram.

13 200 kr

Utrop: 14 800 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,50 ct, ca TW(G)/SI1, stl 16,5 mm, vikt 7,8 g.

9 100 kr

Utrop: 10 000 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 7 mm, lås och avkortare i 14K guld, längd 84 cm.

Utrop: 2 800 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,57 ct, ca TCr(I)/VS2, fish eye effect, 2 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW-W(G-H)/VS, stl 16,5 mm, vikt 6,5 g, de två sidostenarna snurrar i sina fattningar.

13 000 kr

Utrop: 13 600 kr

RING, 18K guld, 2 briljantslipade diamanter ca 1,20 ctv, W-TCa(H-L)/VS, 8 briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, stl16,75 mm, vikt 7,0 g.

13 200 kr

Utrop: 13 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 18 briljantslipade diamanter 0,57 ctv, ca TW(G)/VS-SI, stift, vikt 1,6 gram.

Utrop: 7 800 kr

Utrop: 4 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 18 briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca TW(G)/SI stift, vikt 2,3 g.

Utrop: 10 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 ovalslipade diamanter ca 0,66 ctv, ca W-TCr/SI, 24 briljanter ca 0,38 ctv, ca W/VS-SI, stift, vikt 2,4 g.

12 800 kr

Utrop: 13 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 3,43 ctv, ca TW-W(G-H)/VS, vikt 7 g, stift/clips.

Utrop: 30 000 kr

RING, 14K guld, gammalslipad diamant ca 1,75 ct, brun färgton, ca P1, 14 diamanter ca 0,50 ctv, stl 16,25 mm, vikt 3,3 g, skada på mittstenen, nagg och skador på de mindre diamanterna.

6 800 kr

Utrop: 5 700 kr