101 - 120 av 259
1...567...13 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 25 augusti 2018

Klubbad för

RING, 18K vitguld, gammalslipad diamant ca 0,90 ct, ca W(H)/VS, trasig pärla, 6 mindre rosenslipade diamanter, stl 17 mm, vikt 5,2 g, diamant med nagg och naturaler kring rondisten.

8 900 kr

Utrop: 9 000 kr

RING, 18K vitguld, smaragdslipad akvamarin ca 7 ct, 10 åttkantslipade diamanter ca 0,12 ctv, stl 19,75 mm, vikt10,1 g

Utrop: 5 000 kr

BROSCH, 18K guld, blå turmalin 21,3 x 16,5 mm vikt 20,1 g.

4 000 kr

Utrop: 4 600 kr

BROSCH, 18K guld, smaragdslipad citrin 23 x 20,5 mm, vikt 24,4.

Utrop: 5 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter 0,60 carat, W-TCr(H-I)/VVS2-VS1, IGI report med nr 296722437 och 296722432, stift, vikt 1,2 gram.

Utrop: 14 400 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter 1,28 ctv, ca TW(G)/SI, stl 17,00 mm, vikt 3 g.

13 600 kr

Utrop: 15 800 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 18 briljantslipade diamanter 1,58 ctv, ca TW-Tcr(G-I/VS-SI, stl 17,00 mm, vikt 3,8 g.

Utrop: 15 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,94 ctv, ca TW/VS, huggies, vikt 10,9 g.

Utrop: 16 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter 1,30 ctv, ca TW-Tcr(G-I)/VS-SI, stl 17,00, vikt 3,7 g.

Utrop: 15 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter 0,62 carat totalt, River(D-E)/SI2, IGI report med nr 296722392 och 296722397, stift, vikt 1,2 gram.

Utrop: 14 800 kr

RING, 18K vitguld, ovalslipad safir 1,10 ct, 42 briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, ca Cr-W/SI, stl 18,75 mm, vikt 3,4 g, flera diamanter med nagg.

Utrop: 5 000 kr

RING, 18K guld, mabépärla ca 13 mm, 21 briljanter ca 0,40 ctv ca W/VS-SI (en P), stl 17 mm, vikt 8,2 g.

Utrop: 5 300 kr

RING, 18K vitguld, 6 carréslipade blå safirer, 20 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-W/VS,Stjernswärd Juveler & Design, Stockholm 1992, stl 17 mm, vikt 7,9 g, 1 safir med nagg.

Utrop: 5 000 kr

BROSCH, 14K guld, 12 odlade pärlor, ca 7,5-8,0 mm, stl 5,5 x 5,5 cm, vikt 20,3 g.

Utrop: 3 000 kr

ARMRING, 14K guld, bandagat, kinesiska tecken, ej öppningsbar, inre omkrets 16,5 cm, vikt 40,5 g, original tygpåse från Vietnam.

Utrop: 2 500 kr

RING, 18K guld/vitguld, 21 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-TCa(G-K)/SI, stl 16 mm, vikt 4,0 g.

6 600 kr

Utrop: 7 400 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,25 ct, ca W(H)/VS, 2 briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, stl 17 mm, vikt 2,1 g.

Utrop: 3 200 kr

STRÖMDAHL, carmoséring, 18K guld, vit opal, rosenslipade diamanter ca 0,35 ctv, Stockholm 1949, stl 17,75 mm, vikt 5,3 g.

5 800 kr

Utrop: 4 500 kr

RING, 18K guld, 2 odlade pärlor ca 7,0 mm, stl 17,75 mm, vikt 7,5 g.

Utrop: 2 800 kr

HÄNGE, 18K vitguld, 21 briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv ca W-Cr/SI-P, vikt 5,2 g.

2 700 kr

Utrop: 2 100 kr