681 - 700 av 761
1...343536...39 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 30 augusti 2018

Klubbad för

CERTINA, herrur, 35 mm, Cal 29-251, Boett nr. 755.3869.40, guld på stål, quartz, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1975.

450 kr

Utrop: 400 kr

PRESIDENT, De Luxe, herrur, 32,5 mm, Boett nr. 247994, stål, manuell plexiglas, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1950.

75 kr

Utrop: 150 kr

Klockor Atlantic

ATLANTIC, Världsmästarur, herrur, 36 mm, Boett nr. 68691, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1955.

425 kr

Utrop: 300 kr

FALKEN, herrur, 35,5 mm, Cal AS 1560, Boett nr. 16182, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1960, metallänk ej original.

175 kr

Utrop: 100 kr

Klockor Favre-Leuba

FAVRE-LEUBA, Genève, damur, 15 x 17 (23) mm, Boett nr. 51802 / 197, doublé, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1965, metallänk ej original

50 kr

Utrop: 75 kr

Klockor Fortis

FORTIS, herrur, 34,5 mm, ETA 2472, Boett nr. 1118-249, doublé, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, ca 1970, metallänk ej original.

325 kr

Utrop: 400 kr

3ENTRA, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, gravyr, ca 1960, metallänk ej original.

50 kr

Utrop: 100 kr

CERTINA, Argonaut 220, Cal 25-651, Serie nr. 7120080, Boett nr. 5801.220, herrur, 33 x 32 (39) mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1968, metallänk ej original.

750 kr

Utrop: 300 kr

SEIKO, herrur, 38 mm, Cal 6308, Serie nr. 660591, Boett nr. 6308-5000, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, originallänk, längd 170-188 mm, viklås, ca 1966.

950 kr

Utrop: 400 kr

Klockor Waltham

AMERICAN WALTHAM, fickur, 45 mm, Cal J (7 stenar, 6 size), Serie nr. 6660908, Boett nr. 4549016, doublé, ankargång, skadad urtavla, skadad boett, ca 1895.

250 kr

Utrop: 150 kr

Klockor Jacques Lemans

JACQUES LEMANS, London, Ref nr. 1-1777, herrur, 38 mm, stål, quartz, mineralglas, datum, läderband, originalspänne, ca 2010.

225 kr

Utrop: 400 kr

J. HOVENSCHÖLD, d. y, (17xx-1825), Stockholm, fickur, 65 mm, Serie nr. 1363, Boett nr. 1363, silver, spindelgång, nyckeldragare, urtavla ej signerad, skadad/lös urtavla, OBS: saknar visare, defekt, skadad boett, ca 1800.

200 kr

Utrop: 75 kr

REILLY, london, fickur, 49,5 mm, Serie nr 5061, silver, spindelgång, nyckeldragare, urtavla ej signerad, skadad urtavla, defekt, bucklor, ytterboett, 57,5 mm, silver, skadad, ca 1790.

550 kr

Utrop: 75 kr

FICKUR, 56 mm, Serie nr. 15x24, Boett nr. 89946, doublé, ankargång, skadad urtavla, defekt, skadad boett, ca 1910.

50 kr

Utrop: 150 kr

OMEGA, reseur, 42 x 57 mm, Serie nr. 5789625, Boett nr. 6404239, metall, ankargång, skadad urtavla, defekt, fodral skadat / delar saknas, två skruvar saknas, ca 1921.

4 500 kr

Utrop: 150 kr

FICKUR, 50,5 mm, Boett nr. 1751739, silver (800), ankargång, skadad urtavla, defekt, urverk signerat "Revue", bucklor, ca 1915.

125 kr

Utrop: 150 kr

ORATOR, fickur, 49 mm, Boett nr. 100079, silver (800), ankargång, skadad urtavla, defekt, ca 1930.

225 kr

Utrop: 100 kr

Klockor Elgin

ELGIN, fickur, 41,5 mm, savonett, Cal 295 (15 stenar, 6 size), Serie nr. 20675851, Boett nr. 5774614, ankargång, skadad urtavla, motiv, bucklor, ca 1918.

200 kr

Utrop: 400 kr

HELLAS, damur, 17,5 mm, Cal ETA 2412, doublé, manuell, safirglas, skadad urtavla, ca 1965.

50 kr

Utrop: 75 kr

Klocktillbehör Cartier

BOX, till Cartier armbandsur, röd, Ref nr. CO 1018, 150 x 129 x 88 mm, skadad, ca 2005.

750 kr

Utrop: 250 kr