61 - 80 av 263
1...345...14 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 12 maj 2018

Klubbad för

RING, 18K vitguld, 52 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, W/SI stl 16,25 mm, vikt 2,5 g.

7 200 kr

Utrop: 8 300 kr

ENGELBERT, alliiansring, 18K guld, 12 briljantslipade diamanter 0,24 ctv, ca TW/VS, stl 17,5 mm, vikt 5,8 g.

Utrop: 4 600 kr

ENGELBERT, enstensring, 18K vitguld, prinsesslipad diamant 0,20 ct, ca TW/VS, stl 17,5 mm, vikt 4,2 g.

Utrop: 4 700 kr

ENGELBERT, ring, 18K guld, 10 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca TW/VS, stl 17,5 mm, vikt 7,3 g.

Utrop: 4 100 kr

ENGELBERT, ring, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter 0,18 ctv, ca TW/VS, stl 17,5 mm, vikt 7,2 g.

Utrop: 4 600 kr

HELALLIANSRING, platina, briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca TW-TCr/SI, stl 17,25 mm, vikt 3,3 g, en diamant med nagg.

Utrop: 8 000 kr

ENGELBERT, ring, 18K guld, 10 briljantslipade diamanter 0,20 ctv, ca TW/VS, stl 17,5 mm, vikt 4,6 g.

3 300 kr

Utrop: 3 600 kr

ERIC LÖFMAN, ljusstakar, ett par, silver, Markströms, Uppsala 1956, höjd 15,5 cm, vikt 425,1 g, fylld botten.

2 400 kr

Utrop: 1 400 kr

POMELLATO, ring, Iceberg, 18K guld, fasetterad morganit, briljantslipade diamanter ca 1,10 ctv, stl ca 16,5 mm, vikt 23,3 g, morganit slitna fasettkanter samt minimala nagg.

Utrop: 27 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, kalcedon, rubiner, höjd 6 cm, vikt 6,9 g, krokar.

Utrop: 2 100 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, droppformad citrin, ametist, akvamarin, citrin och peridot, 2 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca W/VS, längd 44 cm, höjd 5 cm, vikt 8,6 g.

Utrop: 6 800 kr

Ädelstenar Safirer

13 SAFIRER, 6,69 ct totalt, droppslipade.

1 800 kr

Utrop: 2 100 kr

PÄRLCOLLIER, odlade tunnformade mörkgrå sötvattenspärlor ca 9 mm, kulor av rosenkvarts, längd 38 cm, dobbar, lås saknas, vikt 58,4 g.

Utrop: 1 300 kr

RARE JEWELRY, nitörhängen, 18K roséguld, Gaia, prinsess- och briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW/VS-SI, vikt 2,2 g, stift, originaletui, snurrebussar i förgyllt silver.

2 800 kr

Utrop: 3 200 kr

GEORG JENSEN, ring, Magic, 2 delar, 18K guld/vitguld, stl 16,75 mm, vikt 14,0 g, etui, gummiring medföljer.

5 600 kr

Utrop: 6 400 kr

SANDBERG, HÄNGE, 18K guld/silver, Hjärta, längd 3,2 cm, vikt 5,1 g.

1 700 kr

Utrop: 1 600 kr

RING, 18K vitguld, 54 briljantslipade diamanter ca 0,43 ctv, ca W-TCr/VS-SI, 32 carréslipade safirer ca 2,24 ctv, stl ca 17 mm, vikt 13,0 g, diamanter med inneslutningar som når ytan och nagg.

Utrop: 9 900 kr

OLE LYNGGAARD, armband, svart läder, berlocker, 18K guld, Sweet drop, fasetterad ametist, längd 36 cm.

Utrop: 11 400 kr

OLE LYNGGAARD, band, svart silke, 18K vitguld, längd 70 cm, vikt 1,8 g.

800 kr

Utrop: 900 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,38 ct, TW(F-G)/VS1.

4 800 kr

Utrop: 5 400 kr