Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 28 juni 2018
HÄNGE/KEDJA, förgyllt silver, ägg, vit sten, längd hänge 2,5 cm, längd kedja 42-45 cm, vikt 7,8 g.
HÄNGE/KEDJA, förgyllt silver, ägg, lila sten, längd hänge 2,5 cm, längd kedja 42-45 cm, vikt 7,8 g.
HÄNGE/KEDJA, förgyllt silver, ägg, svart sten, längd hänge 2,5 cm, längd kedja 42-45 cm, vikt 7,8 g.
PÄRLCOLLIER, odlade saltvattenspärlor, doserade, ca 3,5-7,5 mm, lås i sterlingsilver med små smaragder, längd 47 cm, oknutet.
PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 10-11 mm, längd 46 cm, magnetlås i metall, vikt 69,9 g, knutet.
PÄRLCOLLIER, odlade ovala sötvattenspärlor ca 5,5-8 mm, längd 102 cm, vikt 58,7 g, knutet.
PÄRLCOLLIER, odlade saltvattenspärlor, doserad, 2,5-7,0 mm, lås i sterlingsilver med blå safir, längd 47 cm.
REY URBAN, Golfpeg, sterlingsilver, 46 mm lång, signerad, Stockholm 1996, vikt 14,1 g.
RING, 18K vitguld, 25 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W/P, stl 18 mm, vikt 4,7 g.
RING, 18K vitguld, 20 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W-TCape/SI-P, stl 17 mm, vikt 14,8 g, repor.
RING, 18K vitguld, ovalslipad safir 0,48 ct, briljantslipade diamanter 0,53 ctv, ca TW/VS, stl 16 mm, vikt 3,3 g.