Avslutad | Pant – Tisdag 3 april 2018
Olja på duk, Tage Hedqvist(1909-1997), "Natt vid Havet", daterad -63, 37x45cm, signerad, i sliten ram
Skulptur, Bing & Gröndahl, Kuno Norvark(1913-1989), "Bjergged", nr. 7032, 26/750, h: 38cm, stengods, med certifikat
Bordsgaffel- och kniv, ett par, ostämplat silver brv95,9g 179mm respektive 208mm, Svensk, rostfritt blad, fylld skaft
Stolar 2 st i Rött skinn av Gijs Papavoine "Jim Montis", bruksslitage, stolsbenen behöver ställas in för att inte vara ojämna, Visas och hämtas på Sefina S:t Eriksgatan 20
Oljemålning på duk, Adelyne Cross-Eriksson (1905-1979) Motiv "Grovarbetare", 85x70cm, mindre hål i duken samt lite tunnsliten på några ställen, Visas och hämtas på Sefina S:t Eriksgatan 20
Glöggset, glöggryta med 4 muggar, 4 skedar och 1 slev, Nilsjohan, fläckar, i originalkartong
Mobiltelefon, Samsung Galaxy Note 8, modellnr.SM-N950F, snr.R58JA48NGTT, 64GB, med laddare, hörlurar, i originalförpackning