141 - 160 av 600
1...789...30 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 26 april 2018

Klubbad för

CARMOSÉRING, 18K guld, rund fasetterad diffusionsbehandlad blå safir ca 0,48 ct, 12 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TCa/VS-SI, stl 17 mm, vikt 2,4 g, två diamanter är skadade.

RING, 18K guld, smaragdslipad safir, ca 0,60 ct, 2 briljantslipade diamanter ca 0,22 ctv, ca W/SI, stl 15,25 mm, vikt 3,6 g.

Utrop: 2 700 kr

RING, 18K guld, gula safirer, 8 briljantslipade diamanter 0,12 ctv, ca W/VS, stl 15,25 mm, vikt 5,7 g, gravyr.

1 700 kr

Utrop: 1 900 kr

Silver Kaffeservis

MOCCASERVIS, 3 delar, silver, svenska importstämplar samt Edlunds Silvervarufabrik Stockholm 1951, kaffekanna höjd 16 cm, vikt 428,2 g, mindre buckla på locket.

Utrop: 2 000 kr

RUSKOR, ett par, sterlingsilver, höjd 13,5 cm, vikt 121 g.

800 kr

Utrop: 700 kr

MARTINISKEDAR, 6 st, silver, agater & heliotroper, L H Hellberg Ädelmetallsmide, Sollefteå 1970, längd 19 cm, vikt 88,7 g.

500 kr

Utrop: 600 kr

SPEGEL, sterlingsilver, fasetterat glas, London 1946, höjd 26 cm, mindre bucklor.

325 kr

Utrop: 400 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, off round, ca 11 - 13 mm, lås i förgyllt silver, längd 44 cm.

550 kr

Utrop: 600 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, off round, ca 11 - 13 mm, lås i silver, längd 44 cm.

700 kr

Utrop: 600 kr

RING, sterlingsilver, döskalle, Rebecca Varvouzos, stl 19,25 mm, vikt 22,6 g.

325 kr

Utrop: 350 kr

RING, silver, rodium, bergskristall, pärla, Rebecca Varvouzos, stl 17+ mm, vikt 37,3 g.

400 kr

Utrop: 350 kr

RING, silver, Rebecca Varvouzos, stl 16+ mm, vikt 16,4 g.

Utrop: 350 kr

RING, sterlingsilver, döskalle, Rebecca Varvouzos, stl 19+ mm, vikt 24 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

RING, stelingsilver, Rebecca Varvouzos, stl 18,25+ mm, vikt 24,4 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 4,0-8,0 mm, doserat, lås i silver, längd 49 cm, pärla saknas i låset.

200 kr

Utrop: 250 kr

RING, 18K vitguld, 3 gammalslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W(H)/SI, stl 17 mm, vikt 2,2 g.

1 700 kr

Utrop: 1 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld/vitguld, 2 odlade pärlor ca 7 mm, 6 rosenstenar, vikt 2,9 g, skruvmekanism.

1 100 kr

Utrop: 900 kr

SKALLRA, silver, ben, svenska importstämplar, längd 14 cm, vikt 25,2 g

900 kr

Utrop: 350 kr

BROSCH, 18K guld, glas, lyra, 1800-tal, höjd 2,5 cm, tennlödningar, lagningar, senare nål, etui.

450 kr

Utrop: 250 kr

RING, 18K guld, 18 mm, grönt glas, 2 gammalslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca TW/P, Stockholm 1909, antik, vikt 3,3 g.

Utrop: 6 900 kr