441 - 460 av 600
1...222324...30 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 26 april 2018

Klubbad för

COLLIER, fasetterade kulor, citrin, bergkristall, lås i gulmetall, längd 44 cm, ej knutet.

Utrop: 800 kr

TORE ELDH, ljusstakar, ett par, silver, Ceson, Göteborg 1965, höjd 8 cm, vikt 250,3 g, fylld botten, små bucklor kring foten.

600 kr

Utrop: 700 kr

RING, 18/14K guld, ametist, orientaliska halvpärlor, stl 16,75 mm, vikt 5,9 g, senare gjord ringskena.

Utrop: 4 700 kr

RING, 18K guld, citrin, odlade pärlor ca 2,0 mm, stl 16,5 mm, vikt 3,6 g, omgjord.

Utrop: 3 600 kr

Smycken Nål

NÅL, 18K guld/silver, blå emalj, Frankrike, 1800-tal, längd 8,5 cm, vikt 9,0 g.

Utrop: 4 400 kr

KUMKUM, ring, sterling silver, odlade pärlor, stl 17,75 mm, vikt 20,0 g.

325 kr

Utrop: 350 kr

RING, sterling silver, oxiderat, stl 16,5 mm, vikt 7,0 g.

Utrop: 250 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 South Seapärlor ca 10-10,5 mm, stift.

Utrop: 4 400 kr

HÄNGE, 18K vitguld, prinsesslipad diamant 0,16 ctv, 16 briljantslipade diamanter 0,09 ctv, ca TW-W/VS, längd 1,1 cm, vikt 0,8 g.

Utrop: 4 000 kr

RING, 18K guld, prinsesslipad diamant ca 0,30 ctv samt 16 briljanter ca 0,08 ctv ca TW-W/VS, stl 16,25 mm, vikt 3,3 g

Utrop: 5 700 kr

RING, 18K vitguld, 5 briljantslipade diamanter 0,33 ctv enligt gravyr, ca TW/VS-SI, stl 17,5 mm,vikt 3 g.

Utrop: 3 200 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,53 ct, W(H)/SI, 2 briljantslipade diamanter 0,34 ct, W/VS-SI, stl 18 mm, vikt 5,0 g.

Utrop: 12 000 kr

RING, 18K guld, ametist, 44 åttkantslipade diamanter enligt gravyr 0,10 ctv, stl 17 mm, vikt 4,2 g.

Utrop: 1 700 kr

HÄNGE/KEDJA, förgyllt silver, ägg, rosa sten, längd hänge 3 cm, längd kedja 42-45 cm, vikt 8,8 g.

225 kr

Utrop: 300 kr

HÄNGE/KEDJA, förgyllt silver, ägg, lila sten, längd hänge 2,5 cm, längd kedja 42-45 cm, vikt 7,8 g.

225 kr

Utrop: 300 kr

HÄNGE/KEDJA, förgyllt silver, ägg, grön sten, längd hänge 3 cm, längd kedja 42-45 cm, vikt 7,3 g.

Utrop: 300 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt silver, gul sten, cz, längd 3,8 cm, vikt 8,8 g.

225 kr

Utrop: 300 kr

RING, förgyllt silver, grön sten, cz, stl 17,25 , vikt 8 g.

475 kr

Utrop: 300 kr

RING, sterling silver, stl 16,5 mm, vikt 7,8 g.

Utrop: 225 kr

RING, sterlingsilver, förgylld, delvis matterad, stl 17,5 mm, vikt 8,9 g.

Utrop: 225 kr