Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 26 april 2018
Smycken Pärlarmband
PÄRLARMBAND, 2 rader odlade sötvattenspärlor, ovala och av olika storlekar, lås i 18K guld, längd 21 cm, vikt 32,3 g.
PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, vita, off round, lås i 18K guld, längd 48 cm, vikt 19,4g.
PÄRLCOLLIER, odlade rosa sötvattenpärlor ca 7,5 - 8,5 mm off round, längd 48 cm, förgyllt lås, vikt 44,3 g.
HEIRING, ringar, 2 st, sterlingsilver, detaljer i 18K guld, 3 briljanter ca 0,06 ctv, ca W(H)/VS, stl 17,75 mm, vikt 10,2 g.
PANDORA, hänge/kedja och örhängen, sterlingsilver, emalj, cubic zirkonia, längd 40/50/60 cm, stift.
PANDORA, hänge/kedja och örhängen sterlingsilver, cubic zirkonia, längd 38/42/45 cm, stift.
PANDORA, 2 st, armband, sterlingsilver, berlocker, med syntetiska stenar, vikt 43,8 g.
ENSTENSRING, 18K vitguld, briljant enligt gravyr 0,17 ct ca W/VS, stl 16 mm, vikt 2,2 g.
RING, silver, svag förgyllning invändigt, 10 större och 118 mindre diamant "chips" ca 1,30 ctv, stl 17 mm, vikt 10,8 g, flera diamanter med nagg och skador.
RING, 18K guld, triangulärt slipad smaragd ca 0,75 ct, 25 briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca W/SI, stl 17,5 mm, vikt 6,8 g, smaragden har nagg.
RING, 18K guld/vitguld, 3 triangulärt slipade rubiner, 2 briljantslipade diamanter ca 0,04 ctv, Atelier Ajour 1997, stl 15 mm, vikt 5 g.