Avslutad | Aficionado – Torsdag 29 mars 2018
Kläder Jackor
DUNJACKA, POLO RALPH LAUREN, 80% dun, 20% fjädrar, stl M, svart, röd, muddarna är slitna.
Mynt Svenska mynt
42 MYNT, silver, mestadels från 16, 17 och 1800-talet, väldigt blandad kvalité, Kaplans rekommendar att man granskar mynten på plats.
Mynt Svenska mynt
3 MYNT, koppar, Palmkvistserien, 1 Skilling 1932 ca 1/1+ med mindre skador, 1/2 Skilling 1832 ca 1+ samt 1/4 Skilling 1833 ca 1, total vikt 29,1 g.
SOLGLASÖGON, GUCCI, GG 2653/S 000BD, bågar i gulmetall, mörkbruna glas, putsduk, etui.
SOLGLASÖGON, RAY-BAN, vintage, Bausch & Lomb, L1005NWAW, bruna bågar, gröna glas, etui.
Accessoarer Slipsar
SLIPS, GIANNI VERSACE, 100% siden, mönstrad, blå, bin, röd, grön, gul, bredd 9cm.
Accessoarer Bälten
SKÄRP, MULBERRY, mörkbrunt läder, spänne i vitmetall, längd 100cm bredd 3cm, ask.
Accessoarer Tändare
TÄNDARE, S.T. DUPONT, double, 20 micron, räfflad, 4,5x3,2x1,2cm, etui.