301 - 320 av 549
1...151617...28 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 22 februari 2018

Klubbad för

RING, 14K vitguld, 12 prinsesslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca W-TCa/VS-P, stl 17,25 mm, vikt 3,6 g, svaga fattningar.

Utrop: 3 400 kr

RING, 18K vitguld, gammalslipad diamant ca 0,25 ct, ca TW(G)/SI1, 4 swiss- och åttkantslipade diamanter ca 0,06 ctv, ca TW(G)/VS, stl 17 mm, vikt 3,2 g, mittstenen med litet nagg på krona och rondist.

Utrop: 1 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade sötvattenspärlor ca 11,4 mm, 2 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, stift/clips, höjd 1,5 cm, vikt 8,8 g, en pärla med nagg.

ÖRHÄNGEN, 18K guld, höjd 6,5 cm, stift, vikt 2,5 g.

1 000 kr

Utrop: 850 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, odlad pärla ca 7,9 mm, längd 45 cm, vikt 5,1 g.

Utrop: 1 300 kr

SYSKONRING, 18K vitguld, 2 odlade pärlor ca 7 mm, 4 synetiska stenar, stl 18 mm, vikt 3,9 g.

Utrop: 1 100 kr

RING, 18K vitguld, smaragdslipad smaragd ca 1,20 ct, 7 äldre briljantslipade diamanter ca 0,28 ctv, ca TCr(I)/SI-P, stl 16,5 mm, vikt 8,6 g, en diamant med litet nagg på bord, en diamant med stort nagg på krona.

Utrop: 3 300 kr

HÄNGE, ägg, förgyllt silver, vit emalj, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, Pendant 22 mm, vikt 7 gram.

400 kr

Utrop: 650 kr

HÄNGE, ägg, förgyllt silver, röd/brons emalj, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, Pendant 22 mm, vikt 7 gram.

450 kr

Utrop: 800 kr

HÄNGE, ägg, förgyllt silver, turkos emalj, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, Charm 11 mm, vikt 3 gram.

325 kr

Utrop: 650 kr

Utrop: 650 kr

HÄNGE, ägg, förgyllt silver, lila/rosa emalj, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, 22 mm, vikt 7 gram.

450 kr

Utrop: 800 kr

HÄNGE, ägg, förgyllt silver, svart emalj, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, Charm 11 mm, vikt 3 gram.

Utrop: 650 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 prinsesslipade diamanter 0,36 ctv, 24 briljantslipade diamanter 0,27 ctv, ca TW-W/VS- SI, stift,, vikt 2,9 g.

Utrop: 7 200 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca W/VS, stift, , vikt 1,2 g.

Utrop: 1 800 kr

HÄNGE, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,10 ctv, 41 briljantslipade diamanter 0,39 ctv, ca W/VS, vikt 3,1 g.

Utrop: 5 300 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, ca TW-W/VS-SI, stift, , vikt 1,1 g.

Utrop: 1 600 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, ca TW-W/VS-SI, stift, , vikt 1,1 gram.

Utrop: 1 600 kr

BRILJANT, 0,42 ct, Brown/SI, färgbehandlad.

Utrop: 3 600 kr

LUKTDOSA, silver, Hovedvandsaeg, glassten, rokokostil, gömma i botten, möjligen C R Schmidt, Tönder Danmark 1800-tal, höjd 6,5 cm, vikt 21,5 g.

1 100 kr

Utrop: 1 300 kr