Litografi Cecilia Freidahl, signerad PT, 60x50cm
Utrop: 50 kr
Litografi Mia Sandberg, signerad EA och daterad -83, 43,5x53cm
Utrop: 100 kr
Litografi Gunnar Stålbrand, signerad PT, 57x49,5cm
Utrop: 175 kr
Omega, Damur 18K, manuellt, plastglas med länk 18K brv. 21,1g
Utrop: 4 800 kr
Parti guld, 18K 55,3g
Utrop: 16 600 kr
Ring med grön sten och diamanter 10xca0,005ct 18K Ø16 2,2g
Utrop: 1 000 kr
Hänge, med blå sten 18K 2,1g
Utrop: 150 kr
Halskedja, Drottninglänk S925 41,5cm 12,6g
Utrop: 125 kr
Halskedja, Kejsarlänk 18K 53cm 106g
Utrop: 35 000 kr
Parti guld, med sten 14K 2,5g
Utrop: 500 kr
Parti guld, med stenar och pärlor 18K 4,3g
Häbge, 18K 8,3g
Utrop: 2 600 kr
Ring, 18K vitguld med diamant 1xca0,16ct, trasig skena 2,4g
Utrop: 800 kr
Ring, graverad 18K 3,7g
Utrop: 1 100 kr
Ring, 9K Ø18¾ 3,8g
Utrop: 550 kr
Ring, skev 18K 2,6g
Tisdag 30 jan 2018
Vi inför slagavgift på våra auktioner. Slagavgiften är 50 kr per inropad auktionsvara. Köparprovisionen på 20 % är oförändrad.