301 - 320 av 1 152
1...151617...58 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 28 december 2017

Klubbad för

Olja på duk Veikko Aaltona 1947, landskap med träd 53x63cm

275 kr

Utrop: 450 kr

Litografi blandteknik Picasso 14.7.59 IV, 41,5cm x 52cm, ej examinerd ur ram

550 kr

Utrop: 1 500 kr

Musikinstrument Elektroniska

Synth Kawai K1 med expanderkort OC-8, snr 162144, strömadaptor saknas, i flightcase. Ej med på visning.

450 kr

Utrop: 400 kr

Elgitarr Gibson Melodymaker snr 005790356 made in USA 2009, i gigbag , med gitarrkabel

2 600 kr

Utrop: 2 700 kr

Musikinstrument Övrigt

Gitarrförstärkare Vox AD30VT valvetronix, med elkabel. Ej med på visning.

600 kr

Utrop: 800 kr

Klackring, Ø16 18K 8,9g

Utrop: 2 800 kr

Litografi Siri Rathsmann signerad 1961, 17/30, h58,5cm b42,5cm

Utrop: 600 kr

Halskedja, Kejsar 106cm 18K 92,6g

20 500 kr

Utrop: 25 000 kr

Herrur, Briston Clubmaster quartz kronograf blå boett och länk batteribyte krävs

425 kr

Utrop: 400 kr

Tavla olja på duk signerad E.B. Thomasson -52, 66x88cm

75 kr

Utrop: 450 kr

Örhängen, ett par med pärlor 6,7g

Utrop: 3 000 kr

Halskedja, Pansar 60cm 18K 6,1g

Utrop: 2 100 kr

Armband, Bismarck 18,5cm 18K 14,5g

Utrop: 4 700 kr

Parti guld, defekt innehåller stenar 18K 52,4g

Utrop: 16 000 kr

Konst Skulpturer

Skulptur sittande flicka signerad David Wretling 1948, höjd 34cm, terrakotta

800 kr

Utrop: 800 kr

Tallrikar Rörstrand Ø22,5cm 6 st kräfttallrikar, äldre utgåva krakelerade

425 kr

Utrop: 500 kr

Damur, Alltime 18K i boett och länk manuell 17,5cm bruttovikt: 21,3g

Utrop: 5 200 kr

Tavla signerad I Morsing, oljepastell, Alvaret Öland 17x26cm, lös i ramen

225 kr

Utrop: 475 kr

Parti guld, defekt 21K 23,3g

5 900 kr

Utrop: 7 100 kr

Tavla olja på pannå signerad I Morsing erotiskt motiv, 18x21cm

600 kr

Utrop: 750 kr