421 - 440 av 521
1...212223...27 Gå till

Realtidsauktion | Lilla Smycken – Torsdag 21 november

Aktuell budnivå

BROSCH, ca 14K guld, amorf pärla, briljantslipad diamant ca 0,015 ct, ca 28×25 mm, vikt 7,5 g.

Inga bud

Utrop: 3 400 kr

Lägg bud

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant enligt gravyr 0,30 ct ca TW/VS, stl 17 mm, Trege Guldsmeds AB, 1976, vikt 3,9 g.

Inga bud

Utrop: 5 000 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, ovalslipade akvamariner ca 3,51 ctv, 12 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-TCr/VS, höjd 22 mm, vikt 3,9 g, krokar med stopp, akvamariner med små nagg.

Inga bud

Utrop: 12 000 kr

Lägg bud

COLLIER, 18K guld, safirer, rubiner, peridot, behandlad gul diamant ca 0,02 ct, briljantslipad diamant ca 0,02 ct, ca TCa/P, längd 60 cm, vikt 8,4 g, några stenar med nagg.

Inga bud

Utrop: 9 200 kr

Lägg bud

RING, 14K vitguld, smaragdslipad smaragd ca 0,90 ct, 2 briljantslipade diamanter ca 0,02 ctv, stl 19 mm, vikt 5,5 g, smaragden med inneslutningar som når ytan samt naturlig hålighet.

Inga bud

Utrop: 4 200 kr

Lägg bud

RING, 18K guld, 2 ovalslipade safirer 0,30 ctv, 10 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, stl 16,75 mm, vikt 4,3 g.

Inga bud

Utrop: 4 200 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 28 åttkantslipade diamanter 0,05 ctv, höjd 6 mm, vikt 1,2 g, huggies.

Inga bud

Utrop: 3 900 kr

Lägg bud

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, ovalslipad akvamarin ca 3,80 ct, 2 briljantslipade diamanter ca 0,07 ctv, ca TW/VS, höjd 27 mm, längd 44 cm, vikt 2,7 g.

Inga bud

Utrop: 5 200 kr

Lägg bud

EFVA ATTLING, collier, Mini Twosome, sterlingsilver, längd 42/45, vikt 3,1 g.

600 kr

Utrop: 700 kr

Lägg bud

EFVA ATTLING, armband, Mini Twosome, sterlingsilver, längd 17/19 cm, vikt 2,4 g.

500 kr

Utrop: 600 kr

Lägg bud

EFVA ATTLING, örhängen, Mini twosome, sterlingsilver, mått 11 x 7 mm, vikt 1,7 g.

400 kr

Utrop: 500 kr

Lägg bud

RING, 14K guld, vit kvarts, stl 17 mm, vikt 5,6 g.

Inga bud

Utrop: 2 800 kr

Lägg bud

RING, 18K roséguld, ovalslipad smaragd ca 0,66 ct, briljantslipade diamanter ca 0,21 ctv, ca TW-TCr/VS-P, stl 17,25 mm, vikt 3,7 g, smaragden med nagg.

Inga bud

Utrop: 13 000 kr

Lägg bud

RING, 18K vitguld, 2 ovalslipade diamanter ca 0,52 ctv ca W/VS, carréslipade safirer, stl 16,5 mm, diamanter med nagg på kuletterna, safirer med slitna fasettkanter, nagg, slitage på ringskenan, vikt 4,7 g

Inga bud

Utrop: 7 500 kr

Lägg bud

CARMOSÉRING, 18K vitguld, ovalslipad akvamarin ca 2,28 ct, briljantslipade diamanter ca 0,33 ctv, ca TW-W/VS, stl 17 mm, vikt 3,9 g.

Inga bud

Utrop: 12 400 kr

Lägg bud

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, smaragdslipad akvamarin ca 1,30 ct, briljantslipad diamant ca 0,02 ct, höjd 15 mm, längd 43 cm, vikt 2,6 g.

Inga bud

Utrop: 5 200 kr

Lägg bud

TENNISARMBAND, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,25 ctv, ca TW-W/VS, längd 16,5 mm, vikt 4,3 g.

Inga bud

Utrop: 23 000 kr

Lägg bud

ARMBAND, 14K guld/vitguld, 55 briljanter och en åttkantslipad diamant ca 0,40 ctv, ca TW-W/VS, längd 20,4 cm, enstaka stenar med nagg på kuletten.

13 000 kr

Utrop: 14 500 kr

Lägg bud

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 7 mm, 2 rader, längd 57 cm, lås i 14K vitguld, vikt 72,3 g, knutet, tunnskalig.

Inga bud

Utrop: 4 000 kr

Lägg bud

LORDRING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,15 ctv, ca TCr/P, 2 blå safirer, stl 16,5 mm, vikt 4,5 g, skev ringskena.

Inga bud

Utrop: 3 900 kr

Lägg bud