261 - 280 av 521
1...131415...27 Gå till

Realtidsauktion | Lilla Smycken – Torsdag 21 november

Aktuell budnivå

HALSKEDJA, 18K guld, x-länk med stav, längd 43,5 cm, doserat 5,1 mm- 6,8 mm, vikt 15,9 g

Inga bud

Utrop: 12 000 kr

Lägg bud

PÄRLCOLLIER, lås i 18K guld, odlade pärlor, längd 72 cm.

Inga bud

Utrop: 2 000 kr

Lägg bud

PÄRLCOLLIER, lås i 18K guld, diamanter, smaragder, rubiner, safirer, odlade pärlor, pärlor ca 7,5 mm, längd 72 cm, vikt 56,7 g.

Inga bud

Utrop: 2 000 kr

Lägg bud

RING, 14K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,30 ct ca W/SI, 10 briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, stl 15,25 mm, Polen, vikt 2,5 g.

Inga bud

Utrop: 4 800 kr

Lägg bud

SPETSDOSA, silver, Pehr Sedelin, Sundsvall 1820, monogram, vikt 46,4 g

Inga bud

Utrop: 700 kr

Lägg bud

ALLIANSRING, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter enligt gravyr 0,72 ctv ca W/VS, stl 16,75 mm, vikt 2,8 g, sågad skena.

2 500 kr

Utrop: 2 700 kr

Lägg bud

PÄRLCOLLIER, odlade doserade pärlor ca 3-7,5 mm, längd 51 cm, lås i silver med paste, vikt 16,9 g, knutet.

350 kr

Utrop: 400 kr

Lägg bud

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,26 ct, ca River(E)/VS, stl 16,25 mm, vikt 2,3 g.

Inga bud

Utrop: 3 000 kr

Lägg bud

RING, 18K guld/platina, safir, gammalslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca W/VS-SI, C G Hallberg, Stockholm 1923, stl 17,5 mm, vikt 2,7 g, safir med slitna fasettkanter och nagg, diamanter med nagg och skador.

Inga bud

Utrop: 5 000 kr

Lägg bud

RING, 18K guld, odlad pärla, gammalslipad diamant ca 0,35 ct, ca Cr/VS, A G Dufva, Stockholm 1937, stl 18 mm, vikt 2,7 g, diamant med nagg.

Inga bud

Utrop: 3 300 kr

Lägg bud

Smycken Lås

LÅS, 18K guld, 28 briljantslipade diamanter ca 0,28 ctv, 25 mm x 12 mm, vikt 4,4 g.

Inga bud

Utrop: 4 500 kr

Lägg bud

ENSTENSRING, 18K rodinerat guld, briljantslipad diamant ca 0,47 ct, ca TCr/P2, briljantslipade diamanter ca 0,02 ctv, ca W/SI, stl 17 mm, vikt 2,8 g.

Inga bud

Utrop: 5 500 kr

Lägg bud

TENNISARMBAND, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,25 ctv, ca TW-W/VS, längd 16,5 mm, vikt 4,3 g.

Inga bud

Utrop: 23 000 kr

Lägg bud

ARMBAND, 18K guld, rundslipad smaragd, längd 17-20 cm, vikt 3,5 g.

2 800 kr

Utrop: 3 200 kr

Lägg bud

RING, 18K guld, citrin, stl 15,5 mm, vikt 7,8 g, något skev ringskena.

Inga bud

Utrop: 5 800 kr

Lägg bud

BÄGARE, silver, vidgande, på rund räfflad fotring, svisselerad dekor, Johan Liljedahl, Sölvesborg 1799, höjd 102 mm, vikt 71,0 g, bucklor.

Inga bud

Utrop: 900 kr

Lägg bud

COLLIER, 18K vitguld/guld, gammalslipad diamant ca 0,35 ct, ca Ca/P1, 2 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca W/VS, safirer, rubiner, längd 51 cm, vikt 5,0 g, större diamanten med nagg på kronan, en liten diamant skadad,

Inga bud

Utrop: 9 400 kr

Lägg bud

ENSTENSRING, 18K guld / vitguld, briljantslipad diamant ca 0,33 ct ca W/VS, stl 20,25 mm, Skara 1961, vikt 4,7 g, nagg på kuletten.

Inga bud

Utrop: 5 500 kr

Lägg bud

SVARTA DIAMANTER, briljantslipade, 4,62 ctv, ca 7,9-8,0 mm, nagg och inneslutningar når ytan.

Inga bud

Utrop: 3 900 kr

Lägg bud

Ädelstenar Safirer

STJÄRNSAFIR, cabochonslipad, 8,89 ct, 13,2x10,3 mm, svag stjärna, inneslutningar når ytan.

Inga bud

Utrop: 2 200 kr

Lägg bud